کد خبر : 15743

قادری:

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس اعتقاد دارد بیانیه ضد ایرانی، آمریکا و تروئیکای اروپا درباره پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای کشورمان جنبه سیاسی دارد و در راستای فضاسازی بر روند مذاکرات است.


جعفر قادری ، در خصوص بیانیه آمریکا و تروئیکای اروپا درباره پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران، گفت: افکار عمومی دنیا می داند ایالات متحده به صورت یکجانبه از برجام خارج شده لذا نمی تواند نسبت به این توافقنامه زیاده خواهی انجام دهد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی ها به هیچکدام از تعهدات خود در برجام عمل نکرده اند، اظهار کرد: بر این اساس نمی توانند کشورمان را ناقض برجام بنامند و بر ضرورت پایبندی ایران به توافقنامه تاکید کنند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با حسن نظر در توافقنامه باقی ماند و تعهداتش را به طور کامل اجرایی کرده است، ادامه داد: هم اکنون نوبت کشورهای اروپایی حاضر در برجام است که تصمیم قاطعی بگیرند و اجازه ندهند استقلالشان بخاطر زیاده خواهی آمریکایی ها زیر سوال برود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در خصوص ابراز نگرانی‌های غربی ها نسبت به اقدامات و پیشرفت‌های هسته ای کشورمان، افزود: به نظر می رسد این کشورها فرار رو به جلو انجام می دهند زیرا انفعال آنها سبب شده برنامه جامع اقدام مشترک بدون نتیجه بماند.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد آمریکا و تروئیکای اروپا با طرح چنین بیانیه های سیاسی صرفا می خواهند فضای حاکم بر مذاکرات را تحت تاثیر قرار دهند که این موضوع نمی تواند اثری بر تصمیم قاطع ایران مبنی بر احقاق حقوق برجامی اش بگذارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی