کد خبر : 15735

سلیمی با اشاره به اظهارات وزیرخارجه ایالات متحده؛

نماینده مردم سمیرم در مجلس اعتقاد دارد صنعت پهپادی جمهوری اسلامی بومی است و آمریکا هیچگاه نمی تواند آن را تحریم و محدود کند.

 
اصغر سلیمی  در واکنش به موضع گیری وزارت خارجه ایالات متحده برای جلوگیری از توسعه فناوری پهپادهای ایران، گفت: صنعت پهپادی جمهوری اسلامی بومی است و دشمنان هیچگاه نمی‌توانند آن را تحریم و محدود کنند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع طرح چنین صحبت هایی صرفا برای اطمینان بخشی به همپیمانان منطقه ای آمریکا است وگرنه مسئولان کاخ سفید به خوبی می دانند نمی توانند جلوی پیشرفت توان دفاعی ایران خصوصا در عرصه پهپادی را بگیرند.

وی با اشاره به اینکه پهپادهای ایرانی توانسته اند به بالاترین تکنولوژی های روز دنیا دست یابند که این موضوع آمریکایی ها را عصبانی کرده است، ادامه داد: در واقع این روزها کوچکترین تحرک تروریست های ایالات متحده در منطقه توسط پهپادهای ایرانی رصد می شوند و این مهم در حالی رخ می دهد که خود آمریکایی ها نیز از این امر بی اطلاع هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد پهپادهای ایرانی توانسته اند موازنه قدرت نظامی و دفاعی مشروع را تغییر دهند که این امر برای کاخ سفید به عنوان بزرگترین فروشنده تسلیحات به کشورهای منطقه گران تمام شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد جلوگیری از توسعه فناوری پهپادهای ایران از سوی ایالات متحده امری محال است و موضع گیری در این خصوص صرفا جنبه نمایشی دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی