کد خبر : 15733

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: از سال ۲۰۱۵ تاکنون تنها ۱۰ درصد برجام اجرایی شده به همین خاطر تاکید بر ادامه مذاکرات قبلی وین است تا منتج به نتیجه شود.

شهریار حیدری درباره نقطه آغاز دور سوم مذاکرات وین گفت: بحث برجام حاکمیتی بوده و نظر حاکمیت بر ادامه مذاکرات قبلی است. از سال 2015 تا کنون تنها  10 درصد برجام اجرایی شده به همین خاطر تاکید بر ادامه مذاکرات وین است تا منتج به نتیجه شود.

وی افزود: در نقطه پایانی برجام یعنی لغو کامل تحریم ها قرار داریم به همین خاطر شروع مذاکرات از نقطه صفر یعنی بازگشت به 10 سال پیش؛ طرف مذاکره کننده با جمهوری اسلامی در برجام باید آمریکا باشد زیرا کشورهای اروپایی نمی توانند به تنهایی قادر به اجرای توافق هسته ای باشند.

وی ابراز کرد: ورود آمریکا به برجام و مذاکره مستقیم با ایران باید به همراه لغو تحریم ها باشد زیرا بدون تحقق این امر مهم برجام برای جمهوری اسلامی هیچ دستاوردی ندارد. طولانی شدن مذاکرات و ادامه یافتن تحریم ها به ضرر کشورمان است به همین خاطر باید به دنبال توافق برد- برد باشیم.

وی عنوان کرد: توافق برد - برد عبارت است از لغو کامل و بدون شرط تحریم های ظالمانه و برگشت ایران به اجرای تعهدات قبل از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای است. برجام موضوع پیچیده ای نیست بلکه چون تحت تاثیر لابی های عربی و صهیونیستی قرار گرفته دچار مشکل شده وگرنه فعالیت جمهور اسلامی در چارچوب آژانس است.

وی خاطر نشان  کرد: عدم لغو تحریم ها و ادامه اجرای یک طرفه تعهدات برجامی توسط ایران یعنی  هدر دادن زمان و هزینه  به همین خاطر باید در راستای کسب توافق برد-برد تلاش کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی