کد خبر : 15679

نوش آبادی:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد افزایش اختیارات استانداران سبب کاهش بوروکراسی اداری و همچنین تمرکز زدایی از پایتخت می شود.

 

 

حسین نوش آبادی ، با تأکید بر اهمیت افزایش اختیارات استانداران، گفت: بدون شک تفویض برخی اختیارات به مسئولان محلی یکی از خواسته های مردم است.

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید به سمت تمرکز زدایی از پایتخت گام برداریم، اظهار کرد: در واقع باید سیاست های استانی اتخاذ کنیم تا مشکلات و دغدغه های مردم هرچه سریع تر برطرف شود.

وی با بیان اینکه تهران دارای جمعیت بالایی است و این امر موجب بروز مسائل مختلفی برای پایتخت شده است، ادامه داد: بر این اساس وقتی اختیار استانداران افزایش یابد، رفت و آمدها به تهران نیز کاهش خواهد یافت که این موضوع نیز امری قابل تامل است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه می توان اذعان کرد استانداران به نوعی رئیس جمهور در استان خود بشمار می روند، افزود: در واقع باید به مدیران استانی تفویض اختیار صورت بگیرد و در مقابل دستگاه ها اقدام به افزایش نظارت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی وقتی موضوعات کمتر به مرکز کشور انتقال داده شود، امور خیلی سریع تر اجرایی می شود و بوروکراسی ها نیز کاهش می یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی