کد خبر : 15662

فرخی میکال:

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه زیرساخت‌های لازم در تمامی نقاط کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیک فراهم نیست، گفت: همگام با برنامه‌ریزی و اصلاح قانون باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود البته بهتر است که دولت هر چه سریعتر لایحه جامع انتخابات را به مجلس بفرستد.

 

 

رسول فرخی میکال  با اشاره به مشکلات برگزاری انتخابات الکترونیکی، گفت: با توجه به پیشرفت و توسعه کشور و دستیابی به علوم و فنون و تکنولوژی‌های نوین باید به این سمت حرکت کنیم اما برگزاری انتخابات الکترونیکی در دوره‌هایی که برگزار شده آسیب‌هایی داشته که به سرعت نمی‌توان آنها را مرتفع کرد. متاسفانه زیرساخت‌های لازم در تمامی نقاط کشور برای برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی افزود: انتخابات شوراها، مجلس یا ریاست جمهوری و یا در سایر سطوح تعیین کننده سرنوشت مردم در دوره چهارساله هستند و لازم است انتخابات الکترونیکی پایه گذاری شود اما در صورتی که زیرساخت‌ها در تمامی حوزه‌های انتخابیه تعبیه شده باشد.

وی یادآور شد: این فرایند طوری باید عملیاتی شود که تمام مردم بتوانند در انتخابات الکترونیکی شرکت کنند، در قانون فعلی تکالیفی تعبیه شده تا دستگاه‌ها امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی را فراهم کنند، در اصلاحیه قانون که در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در حال انجام است، این موضوع مورد توجه قرار گرفته اما ما به منابع و امکانات خاصی لازم داریم که با اصلاح قانون به تنهایی مشکل حل نمی‌شود.

فرخی میکال با بیان اینکه در شرایط کنونی زیرساخت لازم برای برگزاری بدون نقص و سراسری انتخابات الکترونیکی را نداریم، گفت: ما در بسیاری از مناطق مشکل اینترنت داریم لذا امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در این مناطق وجود ندارد. ما همگام با برنامه‌ریزی و اصلاح قانون باید زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم اظهار کرد: ما در اصلاح قانون می‌توانیم دستگاه‌ها را ملزم به رفع نواقص و برگزاری انتخابات الکترونیکی کنیم اما الزامات آن باید فراهم باشد، این آسیب شناسی‌ها در کمیسیون انجام گرفته و متناسب با همه ابعاد قانون را اصلاح خواهیم کرد. البته ما امیدواریم در دوره‌های آتی انتخابات امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در شعب بیشتر از گذشته فراهم شود.

وی در ادامه یادآور شد: قانون انتخابات شوراهای اسلامی به مراتب اصلاح شده و همانطور که رئیس مجلس متذکر شدند، دولت باید لایحه جامع انتخابات را به مجلس بفرستد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی