کد خبر : 15639

فاضلی:

نماینده مردم سراوان در مجلس تاکید کرد که فعال کردن تجارت در مرزهای به سرعت به اشتغالزایی منجر می شود.

 

 

ملک فاضلی ، با اشاره به اهمیت فعالسازی مرزهای کشور و افزایش اختیار استانداران مرزی برای برقراری ارتباط با کشورهای همسایه، گفت: ایران با 15 کشور مرز مشترک دارد که در واقع با جمعیتی بالغ بر 800 میلیون در ارتباط هستیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس ادامه داد: از آنجایی که جمعیتی که در مرزها استقرار دارند افراد محرومی هستند و برای حل این مشکل می توان از ظرفیت مرزها در راستای تجارت مرزی استفاده کرد.

نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مرزها می تواند به تجارت ملی، بین المللی و اشتغال مناطق مرزنشین کمک کنند در در مناطق مرزی استفاده های از فضای مرزی به سرعت می تواند اشتغال زا باشد.

وی اظهار داشت: دستور رئیس جمهور برای افزایش اختیارات استانداران مرزی اقدام مفیدی است و تجارت مرزی با کشورهای همسایه را رقم می زند، کشورهای همسایه ایران به برخی محصولات ما نیاز دارند که می توانیم آنها را در بازارچه های مرزی ارائه کنیم حتی می توان از کالاهای کشورهای همسایه در این بازارچه های بهره مند شد.

این نماینده با بیان اینکه مرزها می تواند به سرعت به اشتغال زایی منجر شوند، گفت: از افزایش اختیارات استانداران مرزی استقبال می کنیم، در مجلس گروه های دوستی پارلمانی نیز پیگیر روابط با همسایگان هستیم و با بالا بردن توان اجرایی استانداران مناطق مرزی می توان به نیاز مردم این مناطق پاسخگو بود./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی