کد خبر : 15579

عزیزی تأکید کرد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است هر وزارتخانه باید با همتای خود در کشورهای عضو سازمان شانگهای ارتباط برقرار کند تا هرچه سریع‌تر نتایج مورد نظر از این عضویت به خصوص در بخش اقتصادی دریافت شود.

 

 

ابراهیم عزیزی ، عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای را بسیار مهم برشمرد و بر عدم فراموش شدن آن تأکید کرد و گفت: این اتفاق جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه و دنیا را تقویت می کند و می توانیم یک ارتباط دو سویه با سایر کشورها داشته باشیم چرا که ظرفیت عظیمی در کشور از هر لحاظ وجود دارد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سازمان شانگهای ظرفیت خوبی در تحولات منطقه ای ایجاد می کند، اظهار داشت: زیاده خواهی نظام های استکباری نیز به واسطه این قضیه از بین خواهد رفت و نقش کشورهای عضو این سازمان افزایش خواهد یافت لذا نیازمند اقدامی فوری در این زمینه هستیم.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه دولت سیزدهم باید با برنامه ریزی از ظرفیتی که ایجاد کرده است، استفاده کند، عنوان کرد: بهره گیری از فرصت شانگهای نباید به تأخیر بیفتد تا معنای خود را از دست ندهد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید در هر وزارتخانه برای این عضویت اقدامی مقتضی صورت گیرد، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم با استفاده از فرصت مشترک ایجاد شده میان دستگاه های مربوطه، کشورهای عضو را به یکدیگر نزدیک کنیم./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی