کد خبر : 15577

نماینده زنجان:

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس وشورای اسلامی تاکید کرد:وحدت و بصیرت و پشتیبانی از ولی‌امر، رمز عبور مسلمانان از همه تنگناها و سختی ها است و ملت افغانستان نیز با همین ابزار می توانندبر مشکلات فائق آیند.

مهدی باقری  با اشاره بیانات اخیر رهبری  در دیدار مسئولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس وحدت اسلامی و خطاب به حکومت افغانستان اظهار داشت:آن کسی که بصیرت دارد اسیر بازی دشمن نمی شود و علیه مسلمانان و هم مذهبان خود اقدامی نمی کند و همه جهان اسلام از شرق و غرب عالم باید قدر وحدت و بصیرت را بدانند.

وی افزد:به کشور همسایه و ملت دوست و برادر  افغانستان توصیه می کنم وحدت بین شیعه و سنی را قدر بداند و اجازه ندهد دشمن  این تنوع قومی و مذهبی را به ابزاری برای ایجاد اختلاف و نا امنی در این کشور تبدیل کند همینطور قدر همسایگی و همراهی ایران اسلامی که این سالها با آغوش باز و میهمان نوازی در کنار این مرد بود را بداند و توصیه رهبری را جدی بگیرد.

باقری تصریح کرد:این بدترین کار ممکن است که جنگ مذهبی و قومی و بی تبدبیری در مقابل امنیت اقوام در یک کشور ایجاد شود و دشمنان ازاین رهگذر بیشترین سوء استفاده را خواهند برد و بی شک این وضعیت به نفع ملت و حاکمیت افغانستان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه توصیه رهبری به وحدت یک اصل اسلامی است گفت:توجه دادن مقام معظم رهبری به ایجاد وحدت و مودب در افغانستان و همراهی اهل تسنن با شیعیان یک توصیه متعالی اسلامی است و اولین مسأله و مهمترین موضوع برای همه مسلمانان همین رکن است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد:منافع امت اسلام در وحدت تامین می شود و نباید گرفتار سیاست های دشمن و افراطی هایی شوند که مسئول اجرای سیاست دشمن هستند و بی توجهی به این موضوع چیزی جز نابودی را به همراه نخواهد داشت./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی