کد خبر : 15572

زنگنه:

رئیس فراکسیون گام دوم انقلاب تاکید کرد: مذاکرات آینده مذاکراتی خواهد بود که سرعت به نتیجه رسیدنش قطعا بیش از مذاکرات قبلی که در طول چند سال انجام داده ایم، خواهد بود.

 

 

محسن زنگنه ، با اشاره به از سرگیری مذاکرات هسته ای، گفت: 8 سال دولت یازدهم و دوازدهم با راهبرد تمکین و تقریبا کُرنش در برابر حکومت های غربی و کشورهای گروه 1+5 مذاکرات را انجام داد. دولت سیزدهم با نگاه عزتمدارانه و با نگاه و تکیه بر ظرفیت درونی کشور و با لحاظ مبانی انقلاب پای میز مذاکرات می نشیند.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اتفاقاتی که در ماه های ابتدایی دولت سیزدهم رخ داد، اتفاقات بزرگی در حوزه بین الملل بود که در نتایج مذاکرات موثر خواهد بود، مهم ترین آن نگاه جدی دولتمردان به کشورهای شرقی بود به خصوص عضویت دائمی ایران در پیمان شانگهای و افزایش ارتباطات با کشورهای آسیای میانه و به خصوص با اوراسیا است.

وی تاکید کرد: این رفتار حاکی از آن است که جمهوری اسلامی ایران معطل مذاکره با دولت های غربی نمانده، عزم خود را جزم کرده که بتواند تعاملش را با دنیا فارغ از نوع نگاه، تفکر و راهبردهای کشورهای غربی دنبال کند.

 این نماینده مجلس بیان کرد: این اقدام جمهوری اسلامی ایران در کنار موضع گیری ها در طول چند ماه گذشته توسط وزیر خارجه و ریاست جمهوری، قطعا معادلات را در پای میز مذاکرات در دوره جدید تغییر خواهد داد و طرف های غربی هم تا الان متوجه شده اند با راهبردی از سمت جمهوری اسلامی ایران مواجه هستند که نتیجه گرا است و امکان اینکه بخواهند ترفندهای سیاسی و استفاده از راهکارهای دیپلماتی وقت کشی و فرصت سوزی کنند وجود ندارد.

رئیس فراکسیون گام دوم انقلاب اظهار داشت: مذاکرات آینده مذاکراتی خواهد بود که سرعت به نتیجه رسیدنش قطعا بیش از مذاکرات قبلی که در طول چند سال انجام داده ایم خواهد بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی