کد خبر : 15567

بامیری:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس اعتقاد دارد اگر اعضای کمیسیون های تخصصی متناسب با رشته تحصیلی، تخصص و تجربه انتخاب شوند، بخش اعظم وقت قوه مقننه می تواند به فعالیت در کمیسیون ها اختصاص یابد.

 
 
 

حسین بامیری ، در رابطه با ضرورت کمیسیون محور شدن فعالیت های مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر اعضای کمیسیون های تخصصی متناسب با رشته تحصیلی، تخصص، تجربه و دیگر مولفه های انتخاب شوند، بخش اعظم وقت قوه مقننه می تواند به فعالیت در کمیسیون ها اختصاص یابد.

نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع با این اقدام می توان طرح ها و لوایح را چکش کاری و پخته کرد و سپس به صحن علنی ارائه داد تا با کمترین تغییر از سوی نمایندگان مواجه شویم.

وی ادامه داد: به عبارتی وقتی اعضای کمیسیون های تخصصی از ورزیدگی در کار خود برخوردار باشند، به راحتی امور جریان خودش را طی می کند و نتیجه خوبی به صحن علنی ارائه می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه برای کمیسیون محور شدن فعالیت های مجلس نیاز به تغییر آیین نامه داخلی است، افزود: همچنین باید اذعان کرد برای تحقق این امر، باید تراز کمیسیون ها بر اساس شاخص های مذکور باشد. به عبارتی اکنون بخی افراد در کمیسیون هایی هستند که مرتبط با مولفه هایی مانند رشته تحصیلی، تخصص، تجربه و غیره نیست.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: البته اکنون اعضای کمیسیون های تخصصی به صورت نسبی انتخاب می شوند که این موضوع جای تامل دارد اما کمیسیون محور شدن فعالیت های مجلس می تواند به صورت مشروط با اجرای موارد مطروحه محقق شود./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی