کد خبر : 15559

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: در گذشته تجربه افزایش اختیارات استانداران مرزی را داشتیم اما به مرور زمان این اختیارات تضعیف شد.

 

 

شهریار حیدری ، با اشاره به اینکه رئیس جمهوری اختیاراتی به استانداران مرزی برای تبادلات تجاری، تردد و امنیت مرزی داده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در مناطق مرزی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد مخصوصا ارتباط نزدیک با مسئولین و مقامات محلی استان های همجوار مرز دارد.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق مصوبات شورای عالی اداری در سنوات گذشته اختیاراتی به استانداران برای ایجاد ارتباط فرهنگی و اقتصادی با استانداران کشورهای همسایه داده شد، این تجربه خوبی بود اما به مرور ارتباطات ضعیف شد و آنچنان که باید و شاید از ظرفیت های مرزی استفاده نشد.

وی اظهار داشت: افزایش اختیارات استانداران مرزی باید دارای چارچوب باشد تا استانداران بتوانند تفاهمنامه های تبادل کالا و تجارت، رفت و آمدها و گردشگری را فعال کنند، ایران 16 استان مرزی دارد یعنی51 درصد از استان های کشوری مرزی است اگر ظرفیت های مناطق مرزی فعال شوند قطعا این 16 استان مرزی بر 15 استان دیگر به لحاظ توانمندسازی معیشت و اقتصاد تاثیر خواهد داشت.

این نماینده مجلس مطرح کرد: در گذشته اختیاراتی به استانداران مرزی تفویض شد که به مرور زمان ضعیف شد اما با رویکرد رئیس جمهور هم باید استانداران تقویت شوند و هم اختیارات بیشتری برای رفت و آمدها و ارتباطات تجاری و فعال کردن بازارچه ها مرزی لحاظ شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظها رداشت: استانداران می توانند مستمر با مسئولان استان های کشورهای همسایه ملاقات داشته باشند تا فعال شدن بازارچه های مرزی تحقق یابد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی