کد خبر : 15236

ایری:

سخنگوی کمیسیون عمران تاکید کرد که شفافیت تنها در مجلس اثر بسزایی ندارد و باید قوه قضاییه و مجریه نیز به سمت شفاف سازی تصمیمگیری هایشان بروند.

 

 

عبدالجلال ایری، با اشاره به تاثیر مثبت شفافیت آرای نمایندگان، گفت: تاثیر مثبتی خواهد داشت، این شفافیت آرا وقتی می تواند اثرگذار باشد که در کل ارکان قوای سه گانه ظهور و بروز داشته باشد؛ یعنی علاوه بر قوه مقننه، قوای مجریه و قضاییه نیز به این سمت حرکت کنند.

نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینکه صرفا مجلس شفاف باشد تاثیر گذار است اما باید تمام ابعاد اجرائی و تصمیم گیری که در زندگی روزمره مردم دیده می‌شود، شفاف باشد.

وی اظهار داشت: مردم می خواهند در جریان تمام امور باشند، عمده تصمیمات مجلس در بلند مدت بر زندگی مردم اثر دارد اما دستگاه‌های اجرایی و هیات دولت تصمیماتی اتخاذ می کنند که از همان لحظه اجرایی شده و بر زندگی مردم سایه می اندازد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر دستگاه های اجرایی در ارتباط با شفافیت آرا پیش قدم باشند و به این کار در کنار مجلس کمک کنند حتما تاثیر بیشتری بر مسائل خواهد داشت و خواسته مردم نیز عملی می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران در مجلس اظهار داشت: مجلس باید بستر شفاف سازی سایر دستگاه ها را فراهم کند، از این رو ابتدا از خود شروع کرده در کنار آن باید دستگاه های دیگر نیز شفاف باشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی