کد خبر : 15178

حیدری با اشاره به طرح شفافیت مجلس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از شفاف‌سازی سایر نهادها، بعد از به نتیجه رسیدن طرح شفافیت آرای نمایندگان خبر داد.

 

 

شهریار حیدری  با بیان اینکه شفافیت آرای نمایندگان ویژگی ها و خواصی دارد، گفت: در گذشته قانون گذاری به صورت پنهان صورت می گرفت تا نمایندگان بتوانند آزادانه در تصمیم گیری ها شرکت کنند، اما از آنجایی که در ادوار گذشته برخی نمایندگان از طرح و لایحه ای دفاع می کردند اما رای مخالف می دادند یا برعکس، موضوع شفافیت آرای نمایندگان مطرح شده است.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس ادامه داد: شفافیت باید به همه موضوعات و مسائل تعمیم پیدا کند و نباید محدود به مجلس شود، با توجه به روحیه نمایندگان این دوره از مجلس، طرح شفافیت آرای نمایندگان تصویب می شود.

وی اظهار داشت: شفافیت آرا به توانمندی مجلس کمک می کند و باعث می شود نمایندگان در انجام وظایف خود با جدیت عمل کنند و نظرات مختلفی را برای تصمیم گیری لحاظ کنند. با وجود ویژگی های مثبت طرح، این احتمال وجود دارد که نمایندگان تحت فشار و تعارفات قرار بگیرند و نتوانند رای و نظر اصلی خود را بیان کنند.

این نماینده مجلس بیان کرد: با این حال طرح شفافیت آرای نمایندگان اتفاق خوبی است که باید در مجلس رقم بخورد. شفافیت بهتر از عدم شفافیت آراء است بنابراین با وجود همه ویژگی های این طرح ، شفافیت آراء اثر مثبتی بر عملکرد مجلس خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مجلس شفافیت را از خود شروع کرده است و پس از آن شفافیت عملکرد دستگاه ها و نهادهای دیگر را دنبال خواهد کرد./

پایان پیام

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی