کد خبر : 15172

حاجی دلیگانی:

عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر مواضع ایران در مقابل برجام بر اساس سه اصل حکمت، عزت و مصلحت، گفت: جمهوری اسلامی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد، زیرا مذاکرات باید نتیجه بخش باشد.

 

 

حسینعلی حاجی دلیگانی در خصوص مذاکرات برجامی، گفت: جمهوری اسلامی ایران مذاکرات را در صورتی که برای کشور دستاوری داشته باشد، ادامه می‌دهد اما مذاکره صرفا برای مذاکره را نخواهیم پذیرفت. زیرا نتیجه‌ای جز فرصت سوزی برای کشور نخواهد داشت و ما نمی خواهیم فرصت‌ها را از ما بگیرند لذا به نحوه حرکت می‌کنیم که مذاکرات نتیجه بخش باشد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدم تغییر مواضع جمهوری اسلامی نسبت به برجام، افزود: ایران بر اساس سه اصل حکمت، عزت و مصلحت در تمام این سال‌ها حرکت کرده و تصمیم گرفته است لذا مواضع ما درباره برجام و اقدامات طرف‌های مقابل تغییر نکرده است.

حاجی دلیگانی با تاکید بر اینکه ایالات متحده آمریکا باید نسبت به جبران خساراتی که با خروج از برجام به ایران زده، اقدام کند، اظهار کرد: متاسفانه پس از خروج آمریکا، اروپایی‌ها نیز منفعلانه برخورد کردند و علی رغم وعده‌های فراوان گام عملیاتی در جهت جبران خسارات آمریکا یا اجرای تعهدات برجامی خود برنداشتند اما جمهوری اسلامی به تمام تعهدات خود وفادار ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس قانون اقدام راهبردی برنامه و مواضع خود را مجدد اعلام کرد، تمام تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران باید لغو شود، ایران پس از راستی آزمایی کاهش تعهدات را متوقف خواهد کرد، در دور جدید مذاکرات نیز همین مواضع را متذکر خواهیم شد.

عضو هیت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه یادآور شد: وزیر خارجه آمریکا و برخی مقامات اروپایی اظهاراتی خلاف قانون علیه ایران مطرح می‌کنند، آنها باید بدانند که جمهوری اسلامی طرف برجامی نیست که باید اقدامی جهت بهبود وضعیت انجام دهد، 5+1 به جای اظهارنظرهای خلاف قانون، نسبت به جبران خسارت و لغو تحریم‌ها اقدام کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی