کد خبر : 15120

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد در صورت تغییر رفتار انگلیس و پرداخت بدهی های معطل مانده ایران، آمادگی برای ارتقاء روابط دو کشور وجود دارد.

 

 

شهریار حیدری  در رابطه با تعلل انگلیسی ها در پرداخت بدهی‌شان به جمهوری اسلامی ایران، گفت: کشورها برای برقراری روابط دیپلماتیک باید به سمت ایجاد اعتماد میان ملت ها و دولت ها گام بردارند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقد تاریخی نسبت به رفتارهای سیاسی و اقدامات انگلیسی ها در مواجه با دنیا خصوصا کشورمان وجود دارد، اظهار کرد: این مهم در حالیست که انگلیسی ها نیازمند به برقراری رابطه با ایران اسلامی به عنوان صاحب قدرت منطقه ای است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی رابطه خصمانه با انگلیس ندارد اما نقدها وجود دارد، ادامه داد: بدهی های انگلیس به کشورمان طی چهار دهه معطل مانده و مطابق قوانین بین المللی باید در این مدت به ایران پرداخت میشد اما آنها از این امر سر باززده اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه هرگاه مذاکره ای در خصوص پرداخت بدهی ها صورت گرفته، مقامات این کشور به ایران حق داده اند اما نتیجه مطلوب نداشته است، افزود: به نظر می رسد انگلیسی ها باید رفتارهایشان را اصلاح کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد در صورت تغییر رفتار انگلیس و پرداخت بدهی های معطل مانده، آمادگی برای ارتقاء روابط دو کشور وجود دارد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی