کد خبر : 15086

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین حسینی در خصوص ترک فعل مدیران دستگاههای اجرایی استان کردستان در حوزه های مختلف هشدار داد .

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ، رئیس کل دادگستری استان با اشاره به بخشنامه رئیس محترم قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران ، تصریح کرد : پس از صدور این بخشنامه ، مراتب به کلیه حوزه های قضایی استان ابلاغ و تاکیدات لازم بر اجرای جدی این بخشنامه در استان صورت گرفت که نتیجه آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش بوده است .

وی افزود : طی یکسال گذشته با پیگیری های انجام شده و با اهتمام دادستانهای تمامی حوزه های قضایی بویژه تلاشهای مجدانه دادستان مرکز استان حداقل در 20 حوزه مهم اعم از حقوق عامه ، اراضی ملی و منابع طبیعی ، اوقاف ، اختلالات ایجاد شده در بازار ، خدمات عمومی و شهری و ... ورود شد و تذکرات و دستورات لازم صادر گردید .

وی تاکید کرد : تاکنون برای 12 مدیر دستگاههای اجرایی استان کردستان پرونده در زمینه ترک فعل در دادسراها و محاکم قضایی استان تشکیل شده است و هم اکنون در حال رسیدگی و صدور رای می باشد .

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار داشت : نگاه دستگاه قضایی استان در مرحله اول ، نگاه پیشگیرانه و با هدف جلوگیری از وقوع تخلفات شامل ارشاد و تذکر به مدیران است ولکن چنانچه شاهد تضییع حقوق عمومی در حوزه های مختلف و به دلیل عدم انجام تکالیف قانونی توسط مدیران سازمان‌ها و ادارات باشیم بدیهی است که بر اساس قانون قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی