کد خبر : 14965

همتی:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اولویت وزارت خارجه دولت سیزدهم، توسعه روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها است، گفت: بر همین اساس سفرای توانمند، انقلابی و همه جانبه نگر باید به دیگر کشورها اعزام شوند تا امکان توسعه مناسبات اقتصادی را فراهم کنند.

 

 

حسن همتی در توضیح معیارهای انتخاب سفرای جدید و راهکارهای ساماندهی سفارتخانه‌های ایران در دیگر کشورها، گفت: اولویت وزارت خارجه دولت سیزدهم، توسعه روابط تجاری و اقتصادی با دیگر کشورها است، در همین راستا سفرای با تجربه، متخصص و مسلط به حوزه‌های مختلف اقتصادی، تجاری، پولی و بانکی باید به دیگر کشورها اعزام شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفرا با قرار دادن تقویت دیپلماسی اقتصادی در دستور کار خود باید بتوانند از جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند، افزود: سفرای توانمند، انقلابی و همه جانبه نگر باید به دیگر کشورها اعزام شوند. سفرا باید به پشتوانه وزارت امور خارجه از تمام حقوق به حق جمهوری اسلامی دفاع کند و امکان توسعه مناسبات اقتصادی را فراهم کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: سفارتخانه‌های جمهوری اسلامی در دیگر کشورها با حضور سفرای توانمند، انقلابی و باتجربه فعال خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه روابط اقتصادی با دیگر کشورها دارد که می‌تواند منافع ملت را در شرایط تحریم تامین کند، سفرا باید این ظرفیت‌را بشناسند و از آنها در مسیر درست استفاده کنند.

همتی معتقد است: در دوره کنونی نقش  سفیر، دفاع  از  منافع  ملی  کشور  خود  در  کشورهای خارجی و پیام رسانی بین مقام های دو کشور است لذا سفرایی باید به دیگر کشورها اعزام شوند که تسهیل ارتباطات در تمامی ابعاد و حوزه‌ها را فراهم کند. تسهیل روابط زمینه‌های سرمایه گذاری خارجی در داخل کشور را فراهم خواهد آورد./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی