کد خبر : 14934

در هفته جاری انجام می‌شود

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آخرین وضعیت مرزهای شمال غرب کشور را بررسی می کنند.

در نشست روز یکشنبه 11 مهرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گزارش هیات اعزامی به استان هرمزگان به منظور حضور در آیین استقبال از ناوگروه هفتاد و پنجم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و بازدید از مناطق مرزی استان مزبور ارائه می شود. همچنین بررسی و جمع بندی نهایی لوایح مطورحه در کمیته روابط خارجی در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

از این رو تصویب اصلاحات ضمایم کنوانسیون بین المللی جلوگیری از آلودگی دریا ناشی از کشتی ها 1973، موافقتنامه کشور میزبان جهت افتتاح دفتر نمایندگی بانک تجارت و توسه سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در قلمرو جمهوری اسلامی ایران، موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در خصوص تاسیس مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهسی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله (پژوهشگاه)، تهران، به عنوان مرکز گروه (2) تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت و کاهش خطرپذیری بالایا بررسی می شود.

همچنین بررسی آخرین وضعیت مرزهای شمال غرب کشور با حضور مسئولین ذی ربط در دستور کار قرار دارد.

در جلسه روز دوشنبه 12 مهر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، مباحث مرتبط با شناخت و مطالعه تهدیدهای پیش رو نظام مقدس جمهوری اسلامی ایرن با حضور مسئولین وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، نیرو و سازمان پدافند غیرعامل کشور بررسی می شود.

کمیته دفاعی کمیسیون بررسی طرح ساماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایت خدمت وظیفه عمومی را در دستور کار دارد و کمیته روابط خارجی لایحه تصویب کنوانسیون سازمان ملل متحد درباره موافقتنامه های حل و فصل بین المللی ناشی از میانجیگری را بررسی می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی