کد خبر : 14865

عباس‌زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه ایرانیان خارج از کشور را عناصر موفق علمی، تحصیلاتی و سرمایه گذاری تشکیل می‌دهند، گفت: بازگشت این افراد در پیشرفت و آبادانی موثر است، سیاست دولت سیزدهم هم «مهاجرت معکوس به ایران» است که برای تحقق این هدف، خلاء قانونی وجود ندارد.

 

 

محمود عباس‌زاده مشکینی در توضیح چگونگی تسهیل شرایط بازگشت یارانیان مقیم خارج به کشور، گفت: مهاجران اغلب کشورهای دنیا از یک طبقه خاص بوده و اکثرا از گروه فرو دست هستند اما مهاجران ایرانی به ویژه ایرانیان مقیم آمریکا و اروپا بر خلاف سایر کشور اغلب از عناصر موفق در زمینه علمی، تحصیلاتی و سرمایه گذاری هستند یعنی بخش قابل توجه ایرانیان مقیم خارج دارای ظرفیت فکری، عملی و اقتصادی هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: طبیعتا اگر بخشی از این سرمایه‌ها فکری و مادی به داخل کشور بازگردد می‌توانیم شاهد توسعه، عمران و آبادانی در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصادی باشیم.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: سیاستی که دولت سیزدهم اتخاذ کرده و مسیری که آقای امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان پیشنهاد کرده است، یعنی تلاش برای تحقق جریان مهاجرت معکوس به ایران، بسیار مبارک است و می‌تواند موثر واقع شود.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز علاقمند رجوع به اصل خود و بازگشت به ایران هستند،قوانین و مقررت فعلی هم اگر به درستی و بر اساس اعتماد به هم وطنان اجرا شود، بسترهای لازم برای مهاجرت معکوس را فراهم می‌سازد اما اگر نیاز به قانون گذاری جدید هم باشد، مجلس آمادگی دارد هر لایحه‌ای که از طرف دولت می‌اید را در اسرع وقت بررسی و مصوب کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی