کد خبر : 14778

میرتاج الدینی:

نایب رئیس فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی مجلس شفافیت آرای نمایندگان و مصوبات هیأت رئیسه را گام نویی در راستای شفاف‌سازی عملکرد نهادهای حکومتی دانست و گفت: سه قوه با شفاف‌سازی عملکرد خود می‌توانند باعث اعتمادسازی در جامعه و کاهش حواشی شوند.

 

 

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ، با اشاره به نهایی شدن طرح شفافیت آرای نمایندگان در کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس که به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود، گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان به ارتقای جایگاه و عملکرد مجلس و مردمی بودن آن کمک می کند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان از پیش از آغاز رسمی فعالیت مجلس یازدهم به دنبال شفافیت بودند، عنوان کرد: شفافیت در کوتاه مدت و بلندمدت آثار مثبت فراوانی دارد و نحوه تصمیم گیری ها در دستگاه ها را روشن می کند.

وی افزود: دولت و قوه قضائیه نیز می توانند با شفاف کردن تصمیم گیری های خود در هیأت دولت و شورای عالی قضایی به جز بخشی که به لحاظ امنیتی ملاحظاتی دارد، مکمل شفافیت عملکرد مجلس شورای اسلامی شوند.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای انقلاب اسلامی در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی تصمیم گیری ها از چشم مردم مخفی نماند، اعتمادسازی شده، موجب همراهی ملت با دولت و دستگاه های حکومتی می شود و از بروز حواشی جلوگیری می کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی