کد خبر : 14770

صباغیان بافقی:

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس گفت:یکی از مشکلات اصلی در بحث صدور کارت هوشمندملی به حاشیه رانده شدن این موضوع توسط دولت است و مجلس باید اصلاح روندهای غلط صدور کارت ملی را مجددا از دولت مطالبه کند.

 

محمد رضا صباغیان بافقی با تاکید بر لزوم بازنگری در روند کنونی صدور کارت ملی گفت: جلسه ای در این باره در کمیسیون شوراها با مسئولان ثبت احوال  برگزار شدو آن ها یکی از دلایل اصلی زمان بر بودن صدور کارت ملی را مشکلات بودجه  ای و عدم ظرفیت های موجود برای پاسخگویی به نیازها  اعلام کردند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: به نظر می رسد ریشه اصلی مشکلات به عدم وجود اراده دولت برای به سر انجام رساندن موضوع کارت ملی بر می گردد به این دلیل که این موضوع در اولویت های دولت سیزدهم داده نمی شود. 

وی افزود: در  صورتی که  صدور کارت ملی برای ایرانیان جزو اولویت های دولت قرار بگیرد به خودی خود شاهد حل مشکلات امروزی خواهیم بود؛ ضمن حل مشکلات مردم بسیاری از امور مردم تسریع می شود.

صباغیان بافقی بیان کرد: بحث صدور کارت ملی در حال حاضر به صورت حاشیه ای توسط دولت دنبال می شود لذا باید در روند فعلی بازنگری جدی شود چون عدم اولویت بودن یک موضوعی مانند کارت هوشمند ملی باعث پیچیدگی فرآینده های ساده آن می شود.

وی ابراز کرد: با توجه به وجود ظرفیت ها بالا در کارت هوشمند ملی برای حل مشکلات مردم کمیسیون شوراها باید این موضوع را مجددا از دولت مطالبه کند و اعتبار لازم برای این کار در بودجه 1400 دیده شده است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی