کد خبر : 14767

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد که سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع صریح کشور و فریاد خفته ملت ایران بود.

محمود عباس زاده مشکینی ، با ارزیابی سخنرانی مجازی رئیسی در سازمان ملل، گفت:  سخنرانی رئیس جمهور فشرده 8 سال فریاد خفته مردم ایران بود، در این سال ها باب مراوده با تمام دنیا محدود شده بود و تمام تمرکز دولتمردان بر روی برجام شکل گرفته بود حتی در داخل کشور، وزارت امور خارجه را وزارت امور برجام می شناختند و از ظرفیت داخلی برای اداره کشور استفاده نمی شد، متاسفانه آثار منفی آن را در جامعه دیدیم.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس بیان کرد: ما می توانیم کشور را با اتکا به ظرفیت داخلی اداره کنیم، اینکه همه تخم مرغ ها را در سبد برجام گذاشته بودیم، خطر راهبردی بود،  مردم با انتخابشان مسیر را عوض کردند و اکنون برجام جزو مسائل اصلی ملت نیست بلکه یکی از مسئله ها دسته چندم کشور است، در حال حاضر سیاست متوازن با همه کشور ها با محوریت کشورهای آسیایی را در نظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: عضویت دائم ایران به سازمان شانگهای اولین نشانه ای از تغییر سیاست ایران است، حضور ایران در شانگهای نیز برای این سازمان مهم است، ایران در قلب پیمانی قرار می گیرد که مراوده اقتصادی آن بیش از 3 تریلیون دلار است طبیعتا این اهرم های تحریم های غربی را از بین می برد و در واقع اگر همچنان بر تحریم پافشاری کنند خود تحریم می شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: مسیر ایران در برجام بسیار روشن است، این توافق دو ستون دارد که ایران به تعهدات خود عمل کرده اما ستون دیگر که تعهدات غربی ها بوده به هیچ عنوان اجرا نشده است، تحریم ها را افزایش دادند مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون اقدام راهبردی به غربی ها فرصت داد به تعهداتشان عمل کند و اگر عمل نکنند ایران بر اساس حقوق بین المللی که دارد می تواند مقابله به مثل  کند، این قانون در نهایت منتج به بازگشت آنها به میز مذاکره بود و در وین مطالبه صریح ایران بیان شد. اگر آنها به تعهدات خود عمل کنند ایران نیز مسیر بازگشت به برجام را طی می کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: راه مذاکره باز است به شرط اینکه منافع ایران رعایت شود و اگر این اتفاق نیافتد در مسیر انتخابی توسعه کشور را با اتکا به ظرفیت های داخلی ادامه می دهیم و روی برجام حساب نمی کنیم.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی