کد خبر : 14729

آقازاده دافساری:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:مباحث جدی ایران در خصوص مذاکرات آتی با کشورهای ۱+۴ با سران ایران کشورها که در برجام متعهد شده بودند را در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل باید مطرح کرد.

 

 

سید علی آقازاده دافساری  با اشاره به برگزاری اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر سپتامبر تصریح کرد:فرصت خوبی است که که سران کشورها و در سطح بالا در یک اجلاس بین المللی برای تبادل نظر حاضر می شوند و می توان از این فرصت برای ملاقات های مختلف دو و چند جانبه استفاده کرد و یکی از حوزه های گفت وگوی مسئولین کشورمان در حاشیه این اجلاس با سران کشورهای مرتبط با برجام است.

وی افزود:سران کشورهای می توانند با نظرات و دیدگاه های دولت جدید آشنا شوند و مباحث جدی ای با کشورهای متعاهد برجام خواهیم داشت،قانون اقدام راهبردی مسیر روشنی را برای کشور در مواجهه با طرف های خارجی  قرار داده است و انتظار می رود حقوق مورد تاکید جمهوری اسلامی یعنی لغو تحریم ها و بازگشت به توافقات بین المللی به طور شفاف مطرح شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:مطالبه جمهوری اسلامی به طور شفاف باید به گوش جهانیان برسد و در جریان سخنرانی رئیس جمهور مواضع حق کشورمان و رفتار ناجوانمردانه آمریکا در خروج یکجانبه از برجام و بدعهدی در مقابل پیمان های بین المللی و وارد کردن خسارت به مردم بیان شود.

وی در پایان تاکید کرد:وزارت خارجه در کنار کشورهای هم پیمان حاضر مجمع عمومی سازمان ملل می تواند سیاست منطقی خود را به گوش دنیا برساند و از حقانیت خود و مظلومان دنیا دفاع  وتجاوز گری و خون ریزی های برخی قدرت های و عوامل منطقه ای آنها را در در دنیا فریاد بزند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی