کد خبر : 14644

احمدی بیغش:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سالهاست جمهور اسلامی ایران در موضوعات اقتصادی، تجاری و سیاسی تحریم است و حالا در این برهه زمانی وارد پیمانی شده که مقابل آتلانتیک شمالی یا همان ناتو است.

 

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار نقد دولت به انواع تحریم های اقتصادی و سیاسی از سوی آمریکا، اروپا و هم پیمانان آنها اشاره کرد و گفت: سالهاست جمهور اسلامی ایران در موضوعات اقتصادی، تجاری و سیاسی تحریم است و حالا در این برهه زمانی وارد پیمانی شده که مقابل آتلانتیک شمالی یا همان ناتو است.

محمود احمدی بیغش با بیان اینکه پیمان شانگهای فرصت گرانبهایی برای کشور محسوب می شود تصریح کرد: باید از این فرصت پیش آمده بهره ببریم تا بتوانیم به همراه سایر اعضا مقابل زیاده طلبی و زیاده خواهی آمریکایی ها و اروپایی ها خودی نشان دهیم و از حقوق خودمان دفاع کنیم. 

نماینده مردم شازند در مجلس افزود: این پیمان ره آورد بزرگ اقتصادی، تجاریف مالی و حتی فرهنگی به دنبال دارد زیرا جمعیت اعظم این کشورها با دین و فرهنگ ما آشنایی و همخوانی دارند.

وی با بیان اینکه این عضویت را پیروزی بزرگ برای مردم ایران و منطقه می دانیم تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند از فرصتی که پیش آمده در راستای سیاست مبنایی و ریشه ای خود که "امنیت منطقه باید به دست کشورهای منطقه تامین شود" گام بردارد.

احمدی بیغش در ادامه  گفت: امیدواریم این پیمان از مسیر اصلی خود خارج نشود و بتواند با هر چیزی که بنای زیاده خواهی در منطقه را دارد مقابله کند. این پیمان یک دستاورد بزرگ برای جمهوری اسلامی ایران است

این نماینده مجلس با اذعان بر اینکه این پیمان ها یک قواعد خاص دارند و باید به دور از سلایق سیاسی و بی توجه به جا به جایی دولت ها در این پیمان ها نقش ایفا کنیم تصریح کرد: پیمان ها تابع سلایق سیاسی داخل ایران نیستند لذا نباید پیمان ها به دولت ها و سلایق وابسته باشند و نباید با تغییر دولتها دستخوش تغییر شوند. 

به گفته وی ایراد بزرگی که همیشه در دولتمردان جموری اسلامی بوده این است که بسیاری از تعهدات با جا به جایی دولت ها و سلایق سیاسی رنگ می بازند.

احمدی بیغش در پایان خاطرنشان کرد: این پیمان بخش اعظمی از جمعیت دنیا را در خود جای داده است و بخش زیادی از خشکی دنیا را در اختیار دارد و از طرفی اعضای این پیمان غالبا مصرف کننده های عمده انرژی هستند و جمهوری اسلامی ایران یکی از یزرگترین صادر کنندگان انرژی مثل نفت و گاز، لذا یک فرصت عالی برای جمهوری اسلامی به شمار می رود که باید به شکل منطقی از آن استفاده کنیم.  

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی