کد خبر : 14633

عموئی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن دعوت ایران از همه گروه‌های افغان برای پیشبرد مصالح افغانستان از طریق مذاکرت سیاسی، گفت: کشورهای مختلف علاوه بر ایران تشکیل دولت فراگیر را شرط به رسمیت شناختن حاکمیت در کابل اعلام کردند.

:
 

ابوالفضل عموئی   با اشاره به تحولات افغانستان، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر تشکیل دولت فراگیر که خواست مردم افغان را تامین کند و تروریسم و کِشت مواد مخدر را کنترل کند، اصرار دارد. ما به جهات مختلف بر روی موضوعات افغانستان حساسیت داریم؛ امنیت مرزها برای ما موضوع مهمی است، از سوی دیگرحقوق اقوام و مذاهب مختلف افغان اعم از شیعه و اهل سنت، فارسی زبانان تاجیک و اقوام دیگر باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنین بر عدم خشونت که منجر به سیل مهاجرت به ایران شود تاکید دارد و همه طرف‌های افغان را به گفت‌وگو و پیشبرد مصالح افغانستان از طریق مذاکرت سیاسی دعوت می‌کند.

عموئی با بیان اینکه جریان حاکم در کابل باید با نماینده گروه‌های مختلف گفت‌وگو کند، گفت: حاکمیت کابل مواضع همسایگان افغانستان را باید مورد نظر قرار دهد و از طریق گفت‌وگو، دولت فراگیر را تشکیل دهد. کشورهای مختلف نیز تشکیل دولت فراگیر را شرط به رسمیت شناختن حاکمیت در کابل می‌دانند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی