کد خبر : 14586

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است دسترسی‌های فراپادمانی و مطابق برجام به تأسیسات هسته‌ای ایران به علت عدم اجرای تعهدات از سوی طرف مذاکره کننده، کاهش یافت و گروسی نمی‌تواند درخواست بازرسی بیشتر داشته باشد.

محمود عباس زاده مشکینی با اشاره به ادعای رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره عدم دسترسی ایران به وی جهت بازرسی از برخی تأسیسات اتمی، گفت: بازرسی ها در چارچوب پادمان ها و پروتکل های آژانس بین المللی انرژی اتمی است و آنها در حدود قانونی به مراکز هسته ای ما دسترسی دارند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه منظور گروسی در این مدعا را دسترسی های فراپادمانی و مطابق برجام دانست و افزود: طبق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران که به دلیل عدم اجرای تعهدات از سوی طرف مقابل در مجلس به تصویب رسید، امکان بازرسی ها نیز کاهش یافت.

وی تأکید کرد: گروسی به جای طلبکار بودن از جمهوری اسلامی ایران باید از اروپایی ها طلبکار باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه گروسی نباید با ادعای عدم دسترسی اعتبار خود و آژانس را زیر سوال ببرد، خاطرنشان کرد: انتظار نداریم مسئولان آژانس به نحوی عمل کنند که آژانس بین المللی انرژی اتمی کارکرد فنی خود را از دست داده و رنگ و بوی سیاسی پیدا کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
  • عباس زاده با اشاره به…

    سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در استفتائات، استفاده و حمل و نقل…

اقتصادی
اجتماعی