کد خبر : 14585

آقازاده دافساری:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اعتقاد دارد آزادی عمل، پویایی و خلاقیت با تحقق تمرکززدایی صورت می گیرد اما به دلیل عدم تحقق این امر، امروزه شاهد ناکارآمدی در عرصه های مختلف هستیم.

سید علی آقازاده دافساری  در رابطه با اهمیت اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین در سراسر کشور، گفت: تمرکززدایی یکی از مولفه های اجرای دقیق و درست آمایش سرزمین خواهد بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه دولت ها همواره تاکید بر تمرکززدایی داشته اند، اظهار کرد: در واقع دولت ها به طور مستمر بر افزایش اختیارات استان ها تاکید کرده اند اما این مهم صرفا در حد یک حرف باقی مانده است و تاکنون این مهم در سطح کشور اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد مسئولان و وزرایی که در تهران نشسته اند مایل هستند مسئولان استانها برای همه امور از آنها اجازه دریافت کنند و برای سیاست گذاری ها، برنامه ریزی ها و غیره نیز فقط دیدگاه های آنها را به صورت مکتوب و کلیشه ای دریافت کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی آزادی عمل، پویایی و خلاقیت که با تحقق تمرکززدایی صورت می گیرد، امروزه دیده نمی شود و شاهد ناکارآمدی در عرصه های مختلف هستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک باید کمک کنیم تا استانها در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها مشارکت فعال داشته باشند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی