کد خبر : 14553

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای فصل نوینی است که منشاء حرکت پر شتاب تر به سوی شکوفایی اقتصادی، سیاسی و امنیتی ایران خواهد بود.


 

علیرضا سلیمی ، با اشاره به اهمیت عضویت دائم ایران در سازمان شانگهای، گفت: فصل جدیدی در مراودات سیاسی و اقتصاد در ارتباط ایران شروع شده است، کسانی سال ها تصور کردند که دنیا فقط سه کشور اروپایی و آمریکا است همین باعث شد که اروپایی و آمریکایی ها اقتصاد کشور را دچار لرزه های شدید کنند، با اندک اخم یا لبخند آنها قیمت ها فرو می ریخت یا به اوج می رسید، در واقع اقتصاد کشور گروگان دیگران بود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس عنوان کرد: امروز فضایی ایجاد شده که با همه کشورها برای مراوده و ارتباط داشته باشیم و دنیا را در حد چند کشور کوچک نمی بینیم. پیوستن ایران به پیمان شانگهای منافع زیادی دارد، با عضویت دائم انحصار شکسته می شود و این شکسته شدن انحصار ارتباط با اروپا و آمریکا، اقتصاد کشور در گرو چند کشور نخواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر اینکه منافع اقتصادی برای ایران به همراه دارد از نظر سیاسی، ارتقا جایگاه ایران در بین کشورهای دیگر را رقم می زند.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: یکی از بحث ها این است که هر چقدر روابط اقتصادی با کشورها گسترش پیدا کند امنیت ما تضمین می شود چرا که این مراودات گسترده اقتصادی موجب می شود منافع کشور در هم تندیده شود، به طور تلویحی کشورها به خودی خود پیمان مشترک برای هماهنگی در امور دیگر ببندند. در هر حال عضویت دائم شانگهای فصل نوینی است که منشاء حرکت پر شتاب تر به سوی شکوفایی اقتصادی، سیاسی و امنیتی ایران خواهد بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی