کد خبر : 14524

عباس زاده مشکینی با اشاره به نشست کمیسیون امنیت ملی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت صورت نگرفته است، دقیقا سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون حرکت می کند.

 

محمود عباس زاده مشکینی ، با اشاره به نشست امروز (چهارشنبه 24 شهریور ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس سازمان انرژی اتمی به همراه معاونین سازمان امروز به دعوت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مهمان کمیسیون بودند، گزارش مفصلی از دیدار با گروسی ارائه کرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس بیان کرد: گزارش ارائه شده حاکی از این است تخطی از قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت صورت نگرفته است، دقیقا سازمان انرژی اتمی در چارچوب قانون حرکت می کند.

وی اظهار داشت: در دیدار گروسی و اسلامی نکاتی به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی منتقل شده است، تاکید شده است که تعاملات آژانس با جمهوری اسلامی باید دو سویه باشد، طبق قانون، آنها متعهد هستند در قبال همکاری های ایران،  برای پیشرفت و توسعه فعالیت های صلح آمیز تکنولوژی هسته ای کمک کنند، این کمک ها تا به حال نشده است، این عدم همکاری به طور کامل به مدیرکل منتقل شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مدیران کل بر پایه گزارش های غیرواقعی دشمنان، تروریست ها و کسانی که سابقه خوبی در کشور و دنیا نداشته اند، درباره فعالیت ایران گزارش هایی تهیه کرده اند که دراین نشست به گروسی گفته شد دیگر به گزارش های غیرواقعی استناد نکند.

عباس زاده مشکینی همچنین بیان کرد: بحث دیگری که در این سفر به گروسی انتقال داده شده است این بود که وقتی برای اعتمادزایی اطلاعاتی از فعالیت ها و سایت های هسته ای داده می شود، از این اطلاعات برای تهیه گزارش به سازمان ملل و شورای حکام استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در این جلسه بر داشتن برنامه توسعه صنعت هسته ای تاکید شده است، چرا که مردم باید ما به ازای این همه فعالیت را شاهد باشند، خوشبختانه برنامه ای برای توسعه صنعتی شروع شده استد، قرار است برای تولید 8 هزار مگاوات هسته ای در هفته های آینده مناقصه بین المللی آن انجام شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی