کد خبر : 14522

نایب رئیس کمیسیون امنیت:

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:افزایش همکاری های منطقه ای امکان نفوذ کشورهای خارجی را کاهش داده و اقتدار اجازه دخالت را به بیگانگان نمی دهد.

 

عباس مقتدایی ، در خصوص حضور رئیس جمهور در اجلاس تاجیکستان اظهار داشت: سازمان همکاری شانگهای مجموعه‌ای فراگیر و منطقه‌ای است که به دنبال وفاق در حوزه های مختلف در مقابل نفوذ ناتو می‌باشد.

وی افزود:جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت امنیتی و دفاعی مهم منطقه نقش مهمی در جلوگیری  از نفوذ بیگانگان ایفا کرده است  و همواره در مسیر حفظ امنیت نطقه گام های مهمی برداشته و در کنار چین روسیه و سایر کشورهای مهم عضو دائم شانگهای می تواند به عنوان یک مجموعه عمل کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:کشورهای آسیای میانه و اعضای شانگهای اشتراکات فرهنگی گسترده ای دارند و در کنار یکدیگر می توانند به عنوان مجموعه ای متحدد، نیاز های یکدیگر را برطرف کنند و این اجلاس می تواند کمک کند تا سطح بالاتری از حمایت کشورهای منطقه از یکدیگر محقق شود.

وی با اشاره به رویکرد دولت جدید ایران بر تعامل با همسایگان گفت: از فرصت حضور در اجلاس دوشنبه می تواند در جهت گفت و گو با کشورهایی که می توانند انضباط نوینی در آسیا ایجاد کنند استفاده کرد و ما معتقدیم هرچه همکاری های منطقه ای افزایش باید امنیت در منطقه بیشتر شده و نفوذ و دخالت بیگانگان کاهش می یابد و منافع کشور تقویت می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی