کد خبر : 14479

جوکار در تشریح نشست کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس:

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در تشریح نشست ای کمیسیون گفت: مقرر شد در جلسه‌ای با حضور وزرای کشور و راه درباره بودجه‌ای که برای مکانیزه شدن تجهیزات ثبت تخلفات رانندگی تخصیص داده شده، سوال شود.

محمد صالح جوکار    در تشریح نشست عصر امروز(سه شنبه، ۲۳ شهریور ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس که به بررسی تبصره های یک و دو قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی گذشت، گفت: این جلسه که با حضور رئیس پلیس راهنمایی رانندگی و معاون حقوقی وی برگزار شد جهت تمدید اجرای این قانون بود تاکنون به مدت ۱۰ سال است که این قانون به صورت آزمایشی اجرا می شد.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره نظر کمیسیون پیرامون این موضوع اظهار کرد: لازم است برای تشخیص جرایم رانندگی از فناوری های نوین استفاده شده و دوربین ها به صورت منظم در سطح شهر به کار گرفته شود تا از نیروی انسانی کمتری در قالب پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر استفاده شود. تصمیم گیری در خصوص نحوه تمدید اجرای آزمایشی این قانون به نشست بعد موکول شد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت مکانیزه شدن تجهیزات راهنمایی و رانندگی، عنوان کرد: قرار شد در جلسه ای با حضور وزرای کشور، راه و مسئولان سازمان برنامه و بودجه که این سال ها برای مکانیزه شدن تجهیزات پلیس راهنمایی و رانندگی، اعتبار دریافت کرده اند، مشخص شود که این بودجه ها راکجا هزینه کرده اند.

جوکار ادامه داد: همچنین طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور مطرح شد و بحث و بررسی درباره نظارت و اجرای انتخابات صورت گرفت که ادامه آن به جلسه آتی موکول شد.

رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به نتیجه نشست روز یکشنبه(۲۱ شهریورماه) این کمیسیون که به بررسی طرح جعفر قادری نماینده شیراز گذشت، خاطرنشان کرد: کلیات طرح تبدیل نظام انتخابات اکثریتی به تناسبی بررسی و مقرر شد در کارگروه درباره ابعاد آن بررسی های لازم صورت گیرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی