کد خبر : 14394

سلیمی:

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: دوره ریاست جمهوری رئیسی، دوره مذاکره و گفت‌وگو با همه کشورها از موضع برابر است.

 

 

علیرضا سلیمی  با اشاره به گفت‌وگوهای تلفنی رئیس جمهور و وزیر امورخارجه، گفت: دوره جدیدی در روابط ایران و سایر کشورها ایجاد شده است، همانطور که رئیس جمهور مکرر گفته است ایران با همه کشورها از موضع برابر تعامل خواهد داشت.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت سیزدهم دوره گفت‌وگو است البته به معنای این نیست که سرگرم گفت‌وگو باشیم، گفت وگوها با این هدف نخواهد بود که کشورها خواسته های یک جانبه خود را به ایران تحمیل کنند و یک طرفه منافع خود را پیش ببرند.

وی اظهار داشت: رئیس جمهور و وزیر خارجه به صراحت گفته اند دور مذاکره برای مذاکره را خط کشیده ایم و باید مذاکره خروجی داشته باشد، در گذشته برای توافق هسته ای با هدف رفع تحریم ها مذاکره کردیم اما آمریکایی ها یک طرفه خارج شدند و اروپایی ها نیز در بحث هسته ای نمره قابل قبولی نگرفته اند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: امیدواریم در رویکرد دولت های اروپایی و به خصوص فرانسه که اخیرا مکرون با رئیس جمهور ایران گفتگو کرده تغییر رویه دهند البته پاریس باید خسارت های وارده به ایران را جبران کند.

سلیمی با اشاره به اینکه رئیسی و مکرون در خصوص مسائل منطقه ای نیز تبادل نظر داشتند، گفت: ایران مسائل منطقه از جمله افغانستان، لبنان و سایر کشورها را با حساسیت دنبال می کند و تلاش داریم، بدون دخالت خارجی ها منطقه ای آرام داشته باشیم، خارجی ها باید دست از دخالت در امور کشورهای منطقه بردارند، حضور آمریکایی و اروپایی در کشورهای خلیج فارس و منطقه توجیه ندارد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: رویکرد سیاست خارجی ایران، بر مبنای سیاست فعال است و به دنبال گفت‌وگو ها با همه کشورها جز رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها که نشان دادند حسن نیت ندارند، هستیم.

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: در موضوعات هسته ای نیز ایران بارها گفته است ابتدا تحریم ها برداشته شود تا تعهدات از سوی ایران به طور کامل اجرا شود. زمان القائات یک طرفه برخی کشورها به جمهوری اسلامی ایران تمام شده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی