کد خبر : 14364

سلیمی مطرح کرد

عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است تصویب طرح شفافیت آرای نمایندگان باعث می‌شود، آنها خود را در اتاقی شیشه‌ای ببینند و برای هرگونه اظهارنظر، مطالعه و کارشناسی دقیق صورت دهند.

 

 

علیرضا سلیمی  با اشاره به اهمیت شفاف سازی آرای نمایندگان، گفت: شفافیت آثار فراوانی دارد یکی از فوائد آن این است که نماینده می داند در اتاق شیشه ای نشسته و حتما در امور مرتبط با نمایندگی با کارشناسی بیشتری اظهار نظر می کند که این موضوع کیفیت کار مجلس را افزایش می‌دهد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه شفافیت را مسیری برای در جریان قرار گرفتن مردم از امور دانست و افزود: مزیت این کار علاوه بر اینکه موجب می شود یک نوع ارتقای دانش عمومی را در سطح عموم مردم داشته باشیم باعث می شود مردم با حساسیت بیشتری مسائل کشور را دنبال کرده و بینش خود را افزایش دهند.

وی بر همین اساس تصریح کرد: وقتی مردم بدانند به چه دلیل یک تصمیم گرفته شده و قانونی به تصویب می رسد، قطعا از آن حمایت می کنند.

سلیمی ادامه داد: همچنین می توانیم بازخوردهای دقیق تری نسبت به تصمیمات خود در مجلس بگیریم که باعث هم افزایی ملی شده و نخبگان، متخصصان و کارشناسان با به میدان آمدن تلاش می کنند در روند تصمیم گیری در کشور کمک کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شفافیت نوعی امر به معروف و نهی از منکر عمومی است، خاطرنشان کرد: وقتی مسائل در منظر عموم مردم قرار گیرد، هر زمان نماینده ای دچار خطایی شود، مردم در قبال آن واکنش منطقی خواهند داشت و مسیر صحیح را نشان خواهند داد لذا این شفافیت به حوزه قانونگذاری و نظارت عمق می بخشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی