کد خبر : 14362

عموئی مطرح کرد؛

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران و محدودیت تراکنش‌های مالی و بانکی به موجب آنها، گفت: این شرایط تامین واکسن را سخت کرد هرچند جمهوری اسلامی راه‌هایی را برای واردات واکسن پیدا کرده است.

 
 
 

ابوالفضل عموئی با اشاره به تاثیر تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده آمریکا بر واردات واکسن کرونا به ایران، گفت: تحریم‌ها فشاری ناجوانمردانه و غیرقانونی به ملت ایران وارد آورده است، هرچند طرف آمریکایی ادعا می‌کند که این تحریم‌ها به موضوعات بشردوستانه ارتباطی ندارد اما وقتی امکان تراکنش‌های مالی و بانکی را از جمهوری اسلامی گرفته، تامین نیازهایی چون واکسن برای ما سخت می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: جمهوری اسلامی با وجود این شرایط تلاش کرده و راه‌هایی را برای واردات واکسن پیدا کرده است اما این راه‌ها پیچیده و سخت است بنابراین از ظلم ایالات متحده آمریکا علیه مردم ایران چیزی کم نمی‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: بر همین اساس ما در راستای تامین منافع ملت ایران رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا را خواستاریم، حق مردم ما برای توسعه حقوقشان و سلامتشان با وجود تحریم‌ها محدود شده است و تا زمانی که تحریم‌ها برقرار باشد جمهوری اسلامی آماده پذیرش طرف شرایط مقابل جهت احیای برجام نیست.

عموئی با تاکید بر رفع و لغو تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران، گفت: تحریم‌ها در تامین واکسن کرونا تاثیرگذار بوده و مانع صیانت و حفظ سلامت مردم ما شده است، تلاش‌های دولت ما چیزی از خباثت آمریکایی‌ها کم نمی‌کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی