کد خبر : 14348

میرتاج الدینی تأکید کرد

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب شفافیت را یکی از عناصر اصلی مجلس دانست و گفت: روح قانون اساسی با شفافیت عجین بوده و مردم باید در جریان علت و نحوه بررسی مصوبات مجلس باشند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی ، شفافیت را یکی از عناصر اصلی مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: روح قانون اساسی با شفافیت عجین است و اگر می خواهیم مسیر مردمسالاری دینی را به درستی طی کنیم باید این امر به مثابه پرچمی بر این مسیر سایه بیافکند.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مجلس خانه ملت است و مردم باید بدانند که وکلای آنها چگونه و بر چه اساسی تصمیم می گیرند، عنوان کرد: طبق قانون اساسی مذاکرات مجلس باید علنی باشد و از رادیو پخش شود و روزنامه رسمی نیز متن آن را منتشر کند که حتی اگر آن روز امکانات امروز را داشتیم قطعا در قانون می آمد که این مذاکرات از سیمای رسمی جمهوری اسلامی نیز پخش شود.

وی افزود: در حالت عادی هیچ مصوبه ای در جلسه غیرعلنی قانونی نیست که همین امر، تأکید قانون بر شفافیت را نشان می دهد از این رو نباید مسأله ای در قانونگذاری از چشم مردم پنهان بماند.

نایب رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به حمایت نمایندگان از طرح شفافیت آرای نمایندگان، خاطرنشان کرد: زمانی که قوه مقننه این شفافیت را برای عملکرد خود داشته باشد می تواند آن را از دو قوه دیگر نیز مطالبه کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی