کد خبر : 14268

حیدری:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هرگونه اقدام علیه امنیت ملی توسط گروهک های ضد انقلاب با پاسخ قاطع نیرو های نظامی و دستگاه های امنیتی مواجه خواهد شد.

 

شهریار حیدری  با اعلام این مطلب گفت: گروهک‌های تروریستی از حمایت‌های مادی و معنوی برخی از کشورهای فرا منطقه ای برخوردار بوده از نظر جغرافیایی در منطقه اقلیم کردستان و سایر مناطق مرزی مشترک مستقر هستند و متأسفانه بعضی عوامل دیگر نیز با تروریست‌ها همکاری دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آنچه اهمیت دارد حمایت‌های مادی و معنوی کشورهای فرا منطقه‌ای مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروهک های ضد انقلاب است  که همه آن ها برای جمهوری اسلامی ایران شناخته شده هستند.

وی افزود: قواعد بین‌المللی به ایران اجازه داده تا در صورت ارتکاب اقدامی از سوی تروریست ها علیه امنیت ملی، برای دفاع از خاک خود به مقر تروریست ها بدون توجه به اینکه در کدام کشور هستند ضربه وارد شود.

حیدری بیان کرد: از این جهت هشدار فرمانده نیروی زمینی سپاه در چارچوب قوانین بین‌المللی است و  هر آنچه که باعث تعرض به امنیت ملی باشد، نیروهای نظامی و دستگاه‌های امنیتی با آن برخورد قاطع خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به حمایت‌های مالی و معنوی کشورهای معاندی چون آمریکا و رژیم صهیونیستی از گروهک‌های ضد انقلاب طبیعتا آن هاخواستار انجام عملیات‌های تروریستی در راستای نا امن سازی ایران هستند.

وی ادامه داد: اقدامات گروهک‌های تروریستی نقاط مرزی غرب و شرق همواره با پاسخ قاطع نیروهای نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی روبرو بوده و در آینده نیز چنین برخوردی ادامه دارد.

حیدری یادآور شد: اقدامات گروهک های تروریستی نسبت به گذشته چشمگیر نیست اما با این حال هرگونه اقدام علیه امنیت ملی در هر سطح و اندازه، جمهوری اسلامی حق پیگیری را برای خود محفوظ می داند و  با اخلالگران امنیت، برخورد می کند. 

وی گفت:  هدف قرار گرفتن پایگاه های گروهک تروریستی در کشور های همسایه مسبوق به سابقه است اما آنچه قابل توجه بوده هزینه کردن کشورهای مدعی صلح بین المللی برای نا امن کردن منطقه است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی