کد خبر : 14201

عباس زاده:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که رئیس جمهور با بیان مواضع شفاف ایران تکلیف روابط سایر کشورها با ایران را مشخص کرده است.

محمود عباس زاده مشکینی، با اشاره به مذاکرات تلفنی رئیس جمهور کشور با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: جمهوری اسلامی ایران به گفت‌وگو و مذاکره پایبند است و اعتقاد دارد گره ای که می شود با دست باز کرد را نباید با دندان باز کرد، همواره ایران برای مذاکره و گفت‌وگو پیش قدم بوده ، اما مذاکره نیاز به مقدمات و الزاماتی دارد که باید رعایت شود و آن هم منافع و احترام متقابل است.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایران تجربه مذاکره با کشورهای اروپایی و توافق هسته ای را دارد، اما این دوره جمهوری اسلامی رویکرد جدیدی را در سیاست خارجی خود دنبال می کند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر دیپلماسی فعالی را دنبال می کنیم و این سیاست ایجاب می کند متناسب با ظرفیت هر کشوری، ارتباط و نقشه راه داشته باشیم و امتیاز های متناسب به یکدیگر بدهیم.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه نفس مذاکره رئیس جمهور با همتای فرانسوی بسیار مهم و خوب ارزیابی می شود، اظهار داشت: در این ارتباط تلفنی مطالب و موضوعات مختلف و متعددی بیان شده و بیان صریح موضوعات اهمیت ویژه ای دارد.

عباس زاده مشکینی با بیان اینکه فرانسه از کشورهای فعال و تاثیرگذار اروپایی است، گفت: اروپایی ها منتظرند مواضع ایران را در دوره جدید بدانند تا متناسب با آن روابط خود را تنظیم کنند، از این رو باید مواضع کشور در موضوعات مختلف به صراحت از زبان رئیس جمهور بیان شود تا تکلیف کشورها در ارتباط با ایران مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس جمهور شفاف مواضع را بیان کرده است که چنین روحیه ای بسیار مفید است، از مهمترین نکات قابل طرح را کشورهای اروپایی این است که دولت و ملت تصمیم گرفته اند کشور را با توانمندی ها درون زا اداره کنند تا دیگر آویزان قراردادی با غرب نباشد، در واقع این مهمترین رویکردی است که دولت سیزدهم در پیش گرفته است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی