کد خبر : 14109

خضریان تشریح کرد:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بیان کرد: این رویه که به صرف دوری از اتهام رفتار عوامانه، مقامات مسئول صرفا پشت اتاق‌های دربسته مدیریتی بنشیند و به اسم کار نخبگانی عمل کردن از حضور در بین مردم خودداری کنند اشتباه است.

 

علی خضریان ، با اشاره به این‌که میان اقدامات دولت مردمی با رویکردهای پوپولیستی تفاوت وجود دارد گفت: باید به این مسئله توجه داشت که در هر شکل و صورت، اعضای هیات دولت باید شرایط مردمی را حفظ کنند و نباید به بهانه این‌که برخی از مردم فلان رویکرد را پوپولیستی یا عوامانه می‌بینند از حضور بین مردم و دیدار رو‌در‌رو با آنها دوری کرد.

وی تاکید کرد: اساسا این رویه که به صرف دوری از اتهام رفتار عوامانه، مقامات مسئول صرفا پشت اتاق‌های دربسته مدیریتی بنشیند و به اسم کار نخبگانی عمل کردن از حضور در بین مردم خودداری کنند اشتباه است و همین رویه‌ها باعث می‌شود که مسئولان از مردم دور باشند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بیان کرد:  زمانی حضور در بین مردم موثر خواهد بود که این جامعه ثمرات عملی و عینی این رفتار را ببیند. هر کدام از مسئولان در جایگاه اجرایی، تقنینی و نظارتی جزو وظایفشان است که در بین مردم بوده و با جامعه معاشرت همیشگی داشته باشند و از این منظر، سفر استانی آقای رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان و دیدار مردمی با اهالی این استان را می‌توان به‌عنوان یک اقدام مثبت تلقی کرد.

خضریان گفت: هیچ کس این انتظار را ندارد که با یک سفر استانی بتوان بر همه مشکلات فائق آمد و آن را حل کرد اما با این وصف برای مشکلات موجود می‌توان برنامه‌ریزی کرد. شاید کمترین ثمره این دیدارها این باشد که برخی مشکلات با حضور رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در کوتاه مدت حل شود و برای برخی مشکلات هم می‌توان در دوره‌های میان مدت و بلند مدت برنامه‌ریزی و زمان‌بندی و نسبت به حل این مشکلات اقدام کرد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به معضلات مردم استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود در این استان، کپرنشینی است که در بازدیدی که سال گذشته همراه تعدادی از نمایندگان از این استان داشتیم این موضوع با بنیاد مسکن صحبت شد و این بنیاد هم به مسئله ورود پیدا کرد و البته هنوز مساله کپرنشینی به طور کلی رفع نشده اما با حضور رئیس جمهور امید است که در آن تسریع شود.

وی مشکل آب آشامیدنی و تامین آب شیرین را یکی دیگر از مشکلات استان دانست و تصریح کرد: امیدواریم که موضوع انتقال آب دریای آزاد و همچنین آب شیرین‌کن‌ها و خط لوله‌ای که می‌تواند مسئله کمبود آب سیستان و بلوچستان را رفع کند در قالب برنامه‌ریزی مشخص و معینی که مسؤولان انجام می‌دهند هر چه زودتر برطرف شود تا آلامی بر دردهای مردم این استان باشد.

خضریان استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و همچنین دیپلماسی اقتصادی را در بهبود شرایط زندگی مردم استان سیستان و بلوچستان بسیار موثر دانست و گفت: در سفری که سال گذشته به منطقه مرزی ایران و پاکستان داشتم به خوبی قابل لمس بود که به‌راحتی می‌توان زمینه صادرات غیرنفتی از ایران به پاکستان را فراهم کرد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس بیان کرد: بازار پاکستان آمادگی خوبی برای ورود اجناس ما دارد. از سوی دیگر برخورداری از آب‌های آزاد هم زمینه صید ماهی و صادرات آن را برای مردم منطقه فراهم می‌آورد. از قابلیت‌های دیگر استان امکان کشت پنبه در منطقه ایرانشهر با وجود کارخانه بزرگ بافت بلوچ است که می‌تواند زمینه صادرات اقلام نساجی را برای ما فراهم کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی