کد خبر : 14066

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سیاست خارجی ما از حالت انفعالی به شکل یک سیاست خارجی فعال اقتصادی باید تغییر کند و روابط سیاسی با دیگر کشورها باید به روابط اقتصادی منجر شده و تولید قدرت کند.


 

محمود عباس‌زاده مشکینی نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای هیأت دولت با ایشان مبنی بر بهره‌گیری از دیپلماسی اقتصادی گفت: سیاست خارجی منفعلانه در دستگاه دیپلماسی باید جای خود را به سیاست خارجی فعال اقتصادی بدهد. 

وی با بیان اینکه رویکرد سیاست خارجی ما باید آسیامحور باشد، افزود: روابط سیاسی با دیگر کشورها زمانی ثمر می‌دهد که این روابط به روابط اقتصادی تبدیل شود و در نتیجه تولید قدرت کند. 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه امروز قدرت کشورها مبتنی بر توان اقتصادی آنهاست اظهار داشت: روابط ما با دیگر کشورها باید بر مبنای میزان توانمندی این کشورها و داشته‌های آنها باشد و ما باید در این روابط ببینیم که چه چیزی را می‌توانیم عرضه کنیم و چه چیزی را از آنها دریافت کنیم؟

عباس‌زاده مشکینی خاطرنشان کرد: سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است و بستر لازم برای اجرای صحیح سیاست خارجی این است که مردم در داخل کشور از رفاه نسبی برخوردار باشند. 

وی افزود: امنیت، رفاه و  عدالت سه عنصر مهمی است که در حوزه سیاست داخلی باید مدنظر قرار گیرد و وقتی مردم در حوزه داخلی از یک رفاه نسبی برخوردار باشند ما نیز در حوزه سیاست خارجی موفق خواهیم بود. 

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: دولت قبل تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد برجام و در سبد مذاکره 5+1 ریخت که ثمری نداشت، اما جلوی ضرر را از هر جا که بگیریم فایده است و با تغییر مسیر می‌توان کاستی‌های گذشته را جبران کرد.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی