کد خبر : 13984

رضایی‌کوچی :

رئیس کمیسیون عمران بابیان اینکه دولت باید روزانه ۲۷۰۰ واحد مسکونی بسازد، گفت: وزارت راه و شهرسازی موظف است راهکارهای اجرایی این قانون را هرچه سریعتر به مجلس ارائه کند.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با بیان این مطلب که در پی تلاش بیش از یکسال کمیسیون عمران و همکاری نمایندگان مجلس و پیگیری اعضا شورای نگهبان قانون تولید مسکن در شورای نگهبان تصویب نهایی شد ؛گفت: این قانون توسط رئیس مجلس شورای اسلامی طی هفته جاری ابلاغ خواهد شد .

محمد رضایی کوچی افزود: البته اجرای این مصوبه به مراتب سخت از تصویب آن است جدیت و همراهی اعضای کابینه دولت الزامی است و نه تنها وزارت راه و شهرسازی بلکه همه ارکان دولت باید در اجرای این قانون مشارکت بالا داشته باشند.

وی ادامه داد: این کمیسیون کاملا بر اجرای قانون نظارت خواهد داشت و راه و شهرسازی به عنوان مجری و نماینده دولت موظف است برنامه‌های اجرای این قانون را هر چه سریعتر به کمیسیون عمران ارایه نماید.

رضایی از عزم کمیسیون عمران مجلس و همه نمایندگان برای اجرایی شدن این قانون خبر داد و تصریح کرد: همت همه بر این خواهد بود که قانون ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال روی زمین نماند چرا که نیاز کنونی کشور می‌طلبد چنین طرحی به اجرا برسد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با مهیا خواندن زمینه اجرایی شدن این قانون در کشور ،افزود: با وجود مصالح ساختمانی مورد نیاز و نیروی کار موجود در کشور، ساخت این میزان مسکن در سال امکان پذیر خواهد بود .

وی اظهار داشت: وزیر مسکن و شهرسازی رسالت سنگینی بر عهده دارد و برای ساخت یک میلیون واحد مسکن در سال باید به صورت متوسط روزانه دو هزار و ۷۰۰ واحد مسکن را عملیاتی کند و از آنجا که ساخت این میزان مسکن با تصویب شورای نگهبان به قانون تبدیل شده است وزارت راه و شهرسازی موظف است راهکارهای اجرایی این قانون را هرچه سریعتر به کمیسیون ارائه نماید.

رضایی با بیان این مطلب که مجلس کاملا بر اجرا نظارت دارد، گفت: یکی از مزیت‌های اجرای این قانون توسعه مناطق محروم و مناطقی است که مردم شرایط سخت تری دارند از این رو نظارت مجلس کمک شایانی به جدیت در اجرای این قانون خواهد کرد .

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی