کد خبر : 13940

حدادی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اگر بتوانیم مشکلات و موانع پیش روی برگزاری انتخابات الکترونیکی را در مدت زمان باقی مانده تا انتخابات بعدی بر طرف کنیم امکان برگزاری دوره بعد انتخابات به صورت الکترونیکی وجود دارد.

علی حدادی، با تاکید بر اصلاح روند فعلی برگزاری انتخابات به منظور حداکثرسازی شفافیت، سرعت و سلامت در اخذ و شمارش آراء و اعلام نتایج گفت: در ارتباط با برگزاری انتخابات الکترونیکی دو مطلب مهم است، یکی از این موارد بحث قانون بوده که در حال حاضر مشکل قانونی نداریم و دو دوره گذشته انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در تعدادی از مراکز استان و شهرستان ها به صورت الکترونیکی برگزار شد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ادامه داد: تجربه برگزاری الکترونیکی انتخابات نشان داده که این شیوه از سرعت عمل لازم برخوردار است اما نگران هایی در این باره وجود دارد. به منظور رفع دغدغه ها وزارت کشور نسبت فراهم کردن نیازمندی های سخت افزاری و نرم افزاری اقدام کند تا شرایط برگزاری الکترونیک انتخابات شوراها در کل کشور فراهم شود.

حدادی بیان کرد: وزارت کشور آمادگی لازم را برای برگزاری الکترونیکی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را نداشت اما با این حال در شهر های بزرگ انتخابات به صورت الکترونیکی انجام شد. با وجود این موضوع، شاهد مشکلاتی مانند کندی در فرآیند اخذ آرا به دلیل عدم آموزش‌های لازم و عدم آمادگی کاربران صندوق‌ها و دستگاه‌ها بودیم.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ابراز کرد: با توجه به زیر ساخت‌های گوناگون انتخابات الکترونیکی، ضرورت دارد در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری توجه ویژه ای از سوی وزارت کشور صورت بگیرد. در ارتباط با برگزاری الکترونیکی انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای نگهبان نظر نهایی را می دهد و با توجه به زمان باقی مانده تا دور بعدی انتخابات، وزارت کشور جهت جلب اعتماد شورای نگهبان و رفع دغدغه‌ها تلاش کرده و از همین زمان می‌تواند استفاده مفید کند.

حدادی تاکید کرد: وزارت کشور باید جلسات تخصصی درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات برگزار کند تا ضمن احصا نیازمندی‌ها محاسن و معایب برگزاری این نوع انتخابات بررسی شود.

وی بیان کرد: کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها جلسه مفصلی درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات خواهد داشت و در این موضوع همکاری‌های لازم را با وزارت کشور دولت سیزدهم خواهیم داشت.   

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: اگر بتوانیم مشکلات و موانع پیش روی برگزاری انتخابات الکترونیکی را در مدت زمان باقی مانده تا اتخابات بعدی بر طرف کنیم می‌توان انتظار برگزاری انتخابات بعدی  به صورت الکترونیکی را داشت./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی