کد خبر : 13932

مقتدایی :

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: مجلس یازدهم و دولت سیزدهم بر گسترش روابط با همسایگان بیش از پیش مصمم هستند و برنامه وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه نیز در همین راستا است.

عباس مقتدایی  با تاکید بر گسترش روابط همسایگان در دولت سیزدهم گفت : در جلساتی که روزهای اخیر در کمیسیون امنیت ملی و سیاست های خارجی برگزار شد وزیر پیشنهادی امورخارجه در آن حضور داشت بر مبحث دیپلماسی اقتصادی و همکاری همه جانبه با همسایگان صحبت کردیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: دولت سیزدهم به سرعت سطح مراودات بین المللی با همسایگان را ارتقاء خواهد بخشید و یکی از دستور کار های مشترک دولت و مجلس بهره گیری از روابط دو یا چند گانه با همسایگان است.

وی افزود: همکاری های متقابل می تواند در ابعاد امنیتی،اقتصادی،فرهنگی و تبادلات علمی صورت بگیرد چرا که معقتقدیم می توانیم با اشتراک گذاشتن توانمندی های کشورهای منطقه نسبت به بالا بردن بهداشت و سلامت،علم و فناوری،امنیت و حتی روند های اقتصادی ایران با همسایگان گام های بلندی برداریم.

مقتدایی بیان کرد: مجلس یازدهم و دولت سیزدهم برای رشد ارتباط با همسایگان مصمم هستند و کمیته دیپلماسی اقتصادی کمیسیون امنیت ملی در روند بررسی صلاحیت وزرا مذاکرات قابل توجهی با وزرای پیشنهادی امورخارجه،صمت،اقتصاد،جهاد،کشاورزی در جهت گنجاندن برنامه دیپلماسی اقتصادی در برنامه های پیشنهادی آنان داشت که نتیجه آن این شدکه وزیر پیشنهادی امورخارجه،اقتصاد و صمت در سخنرانی خودشان در صحن علنی بر محوری بودن دیپلماسی تاکید کردند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی