کد خبر : 13902

عباس زاده مشکینی:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ارائه هرگونه طرح احتمالی جایگزین برجام از سوی آمریکا و طرف های اروپایی باید خسارت وارده شده به ایران را جبران کند.

محمود عباس زاده مشکینی   درباره بررسی گزینه های جایگزین برجام توسط آمریکا گفت: آنچه بین ایران و غرب موضوعیت دارد برجام است و غربی ها در برجام تعهداتی دارند که باید به آن ها عمل کنند و اگر این کار را انجام نمی دهند باید موضعشان مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: غربی ها باید به صراحت بگویند که برجام را نمی پذیرند و طرح جایگزینی ارائه دهند اما این بحث مطرح می شود که ایران در قبال عدم پایبندی طرف مقابل به تعهداتش، خساراتی دیده لذا باید تکلیف این موضوع را مشخص کنند.

عباس زاده مشکینی تصریح کرد: خساراتی که در حوزه سلامت مانند دارو و واکسن  به ایران وارد کردند را باید جبران کنند تا کشورمان به اجرای تعهدات برجامی اش برگردد.

وی بیان کرد: در صورتی که غربی ها در مذاکرات وین حامل پیشنهادی جدیدی بودند قطعا تاکنون ارائه می دادند اما شرایط نشان دهنده تو خالی بودن اظهارات مقامات اروپا و امریکا است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: هرگونه طرحی که قرار است ازسوی غربی ها به ایران ارائه شود باید در راستای قبال خسارت از بابت عدم پایبندی طرف مقابل نسبت به جمهوری اسلامی و مردم ایران وارد شده جبران کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی