کد خبر : 13633

نجابت در تشریح نشست با وزیر پیشنهادی بهداشت دولت سیزدهم؛

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: کنترل بحران کرونا با نگاه جدی تر به تأمین واکسن و قرنطینه و همچنین تامین نیروهای متخصص گروه علوم پزشکی در برنامه های وزیر پیشنهادی بهداشت قرار دارد.

روح‌الله نجابت، با اشاره به نشست صبح امروز (26 مردادماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: عین اللهی ابتدا اقدام به ارائه گزارشی از برنامه های پیش بینی شده برای تحقق اهداف وزارتخانه مذکور کرد.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر پیشنهادی در کمیسیون اعلام کرد برنامه فوری وی در شرایط حاضر کنترل بحران کرونا در کشور با نگاه جدی تر به تأمین واکسن و قرنطینه است. به هر حال باید در کنار تولید داخلی، واردات واکسن سرعت بیشتری بگیرد به نحوی که 60 میلیون جمعیت هدف منهای اطفال زیر ۱۲ سال در کوتاه ترین زمان ممکن واکسینه شوند.

وی ادامه داد: عین اللهی همچنین در رابطه با تامین نیروهای متخصص گروه علوم پزشکی بر حفظ کیفیت آموزش این نیروها، بر استفاده از حداکثر ظرفیت موجود در کشور تاکید کرد و امیدوار است این موضوع در برنامه های وزارت خانه مدنظر اجرایی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: باید یادآور شد در رابطه با استفاده از نیروهای تمام وقت در عرصه مدیریت وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی، وی موافق بود افرادی که مسئولیت می گیرند باید به طور تمام وقت در خدمت دانشگاه باشند و قول دادند وضعیت موجود را بررسی مجدد کنند. همچنین بر حمایت از اساتیدی که در دانشگاه ها به صورت تمام وقت فعال هستند تاکید کرد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این میان وی قول پیگیری و تجدید نظر در جهت توجه به مسائل مربوط به شرایط سخت کاری دستیاران و کارورزان علوم پزشکی، به خصوص دستیاران تخصصی که از طرفی سختی کارشان بسیار بالاست و همچنین بار عمده خدمت در بیمارستان های دولتی بر دوش آنهاست را داد زیرا با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشورمان در حال حاضر، حق الزحمه آنان به نحوی است که این نخبگان در تامین حداقل شرایط زندگی دچار مشکل اساسی هستند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی