کد خبر : 13595

نگاهداری در تشریح نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی:

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس در تشریح نشست شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل هرچه سریعتر دولت جدید، مجلس در همراهی با دولت، طبق اختیارات قانونی خود برنامه وزرای پیشنهادی را به صورت دقیق بررسی می کند تا افراد توانمند زمام اداره وزارتخانه ها را به دست بگیرند.

شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز(دوشنبه، 25 مردادماه) با حضور ریاست مجلس، رؤسای کمیسیون ها، رئیس دیوان محاسبات کشور و معاونان رئیس مجلس برگزار شد.

دکتر بابک نگاهداری مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس درباره اهم مباحث مطرح شده در این نشست، گفت: این نشست پیرامون نحوه رسیدگی به خط مشی و اصول کلی برنامه دولت سیزدهم و صلاحیت وزرای پیشنهادی بود.

وی افزود: مجلس یازدهم برای اولین بار با راه اندازی سامانه رای اعتماد و بارگذاری برنامه و سوابق هریک از وزرای پیشنهادی بر روی این سامانه و همچنین تبیین و تعریف شاخص های ارزیابی سوابق و برنامه وزرا، امکان ارزیابی دقیق و کارشناسی شده و نیز نمره دهی نمایندگان به هر یک از شاخص ها برای وزرای پیشنهادی را فراهم کرده است.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس تصریح کرد: در این دوره با برنامه ریزی دقیق برای حضور کلیه وزرا در کمیسیون ها و فراکسیون های ذی ربط، در قالب یک جدول، برنامه ای منسجم طراحی و به دولت اعلام شد و حضور وزرا در کمیسیون های تخصصی طبق همین جدول انجام می شود.

نگاهداری اضافه کرد: این هفته جلسات فشرده کمیسیون های تخصصی مجلس  برای بررسی برنامه وزرای پیشنهادی که در مجموع حدود 270 جلسه است، برگزار می شود تا نمایندگان نسبت به کابینه پیشنهادی شناخت پیدا کنند و در هفته آینده نیز جلسات فشرده صحن علنی مجلس برای رای اعتماد به وزرا به صورت 2 یا 3 شیفته برگزار خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی