کد خبر : 13538

نجابت در تشریح نشست کمیسیون شوراها با وزیر پیشنهادی کشور:

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس نشست این کمیسیون با حضور وزیر پیشنهادی کشور را تشریح کرد و به بیان اولویت‌های وحیدی و انتظارات نمایندگان پرداخت.

روح الله نجابت با اشاره به نشست صبح امروز(شنبه، 23 مردادماه) که با حضور احمد وحیدی وزیر پیشنهادی کشور برگزار شد، گفت: در این جلسه پیرامون رویکردها، اولویت ها و برنامه های وزیر پیشنهادی بحث و بررسی صورت گرفت.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در ابتدای جلسه، آقای وحیدی رویکردهای کلی خود برای وزارت کشور را تشریح کرد که اهم آن گفتگوهای ملی و سیاسی با همه جریان ها و اقناع همه دلسوزان کشور بود که بتوانند در اذهان مردم باورپذیری و اعتماد به خدمت صادقانه مسئولان را جا انداخت.

وی ادامه داد: وی معتقد بود که مسئولان در لایه های مختلف کشور به خصوص شخص وزیر، استانداران و فرمانداران باید از توانمندی اداره حوزه اتسحفاظی خود برخوردار باشند و در ادامه نیز از اولویت های فعالیت خود در این وزارتخانه سخن گفت.

نجابت در ادامه با اشاره به سوالات نمایندگان پیرامون مباحث مهم وزارت کشور، عنوان کرد: از جمله سوالات نمایندگان پیرامون برنامه برای تحول در وزارت کشور، برنامه درباره تقسیمات کشوری و لایحه جامعه تقسیمات کشوری، اولویت ها و دغدغه ها پیرامون عرصه های اجتماعی حوزه مسئولیتی وزارت کشور، بحث پیرامون قانون مدیریت بحران و اصلاحیه هایی که باید در آن صورت گیرد و موضوع آمایش سرزمین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه با اشاره به پاسخ های وزیر پیشنهاد به سوالات اعضای کمیسیون اظهار داشت: از جمله اولویت های اصلی وزارت کشور از منظر احمد وحیدی رفع محرومیت ها در تمامی سطوح در کشور از جمله حوزه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بود که بحث های مفصلی پیرامون آن انجام شد.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در جلسه بعد از ظهر امروز نیز وزیر پیشنهادی اطلاعات باید حضور می یافت که به دلیل کسالت پیش آمده، حضور نیافت و در جلسه عصر امروز کمیسیون مهمان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برای دریافت برنامه های وی خواهیم بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی