کد خبر : 13525

کاظمی:

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: انتخاب شهرداران توسط مردم موجب ریشه کن شدن مفاسد حوزه شهری و ایفای نقش شوراها می شود.

کاظمی:سید حمید رضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مخالفت کمیسیون شوراها با انتخاب شهرداران توسط مردم گفت: در بحث اصلاح قانون انتخابات شوراها این موضوع در کمیسیون مطرح شد ولی رای نیاورد به این دلیل که سلب اختیار انتخاب شهردار از شورا  باعث از دادن کارایی این نهاد مردمی می شود و انگیز افراد برای حضور در شوراها کاهش می یابد.  

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و وشوراها ادامه داد: اگر انتخاب شهرداران از شورا گرفته شود و این نهاد صرفا ناظر بر عملکرد آن ها باشد موجب حل مسائلی مانند زد و بند های پشت پرده در انتخاب شهرداران خواهیم بود.

وی افزود: ضمن از بین رفته ریشه فساد در این موضوع هم شهردار در امور اجرایی مستقل خواهد بود ضمن این که شورا به عنوان ناظر می تواند پیگیری تخلفات شهرداران باشد.

کاظمی تصریح کرد: با توجه به عملکرد چندین دوره شوراها در کشور نگاه تعارض منافع به این نهاد مردمی شکل گرفته که اگر انتخاب شهردار از شوراها گرفته شود این نهاد به کار نظارتی خودش می پردازد و نظر دیگر این است با سلب اختیار این موضوع شورا بی اثر می شود.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس دو نظر در مقابل هم قرار دارد و باید این موضوع در اصلاح قانون انتخابت شوراها توسط کمیسیون مورد توجه قرار بگیرد./


 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی