کد خبر : 13451

خضریان با اشاره به نشست کمیسیون اصل ۹۰:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تاکید کرد: ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی در دوره ۴۸ در همه رشته‌ها به مجموع ظرفیت دوره ۴۷ بر گردد.

علی خضریان، با اشاره به نشست امروز (سه شنبه ۱۹ مردادماه) کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: با توجه به شکایت واصله در زمینه ظرفیت آموزن دستیاری پزشکی، جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان مجلس، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان، معاون آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دبیر شورای آموزش پزشکی تخصصی، دبیر شورای گسترش وزارت بهداشت برای رسیدگی به این شکایت تشکیل شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست ضمن طرح موضوع و اهمیت تامین نیروی پزشک متخصص برای مناطق محروم و تایید این مهم از سوی وزارت بهداشت، مواردی مورد توافق کمیسیون اصل نود مجلس و وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت از جمله اینکه ظرفیت آموزش دستیاری پزشکی در دوره ۴۸ در همه رشته‌ها به مجموع ظرفیت دوره ۴۷ بر گردد.

 
علی خضریان

 

وی تاکید کرد: البته در کمیسیون تاکید شد چون در مناطق دور دست نیاز به نیروهای متخصص داریم، آموزش نیز با اولویت شهرهای غیر تهران افزایش یابد تا در مجموع به ظرفیت مدنظر برسیم.

خضریان بیان کرد: کمیسیون اصل نود با عنایت به استدلال وزارت بهداشت مبنی بر عدم ضرورت افزایش سهمیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، اصراری بر افزایش ظرفیت در یک دانشگاه مشخص ندارد، بلکه می‌خواهیم ظرفیت آموزش و خدمت برای مناطق دور دست که نیاز وجود دارد، برای دانشجویان فراهم شود.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به توافق دیگر اظهار داشت: همچنین مقرر شد تا حد امکان ظرفیت پذیرش آزمون دستیاری پزشکی دوره ۴۸ در برخی رشته‌ها بر اساس نیاز وزارت بهداشت و درمان افزایش پیدا کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی