کد خبر : 13432

ذوالنور در پیامی؛

نماینده مردم قم در مجلس در پیامی با تکریم روز مدافعین حرم و (۱۸ مرداد) سالروز شهادت سردار بی سر شهید محسن حججی، گفت: حججی ثابت کرد که با «سردادن» می‌شود سرافرازترین سردار شد.

 مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در پیامی با تکریم روز مدافعین حرم، فرمانده دلاورشان؛ سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و تمامی شهدای جنگ حق علیه باطل، (18 مرداد) سالروز شهادت سردار بی سر شهید محسن حججی  را گرامی داشت.

در متن پیام این نماینده آمده است؛

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

لا یَستَوِی القاعِدونَ مِنَ المُؤمِنینَ غَیرُ أُولِی الضَّرَرِ وَالمُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم ۚ فَضَّلَ اللَّهُ المُجاهِدینَ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم عَلَى القاعِدینَ دَرَجَةً ۚ وَکُلًّا وَعَدَ اللَّهُ الحُسنىٰ ۚ وَفَضَّلَ اللَّهُ المُجاهِدینَ عَلَى القاعِدینَ أَجرًا عَظیمًا

(هرگز) افراد باایمانی که بدون بیماری و ناراحتی، از جهاد بازنشستند، با مجاهدانی که در راه خدا با مال و جان خود جهاد کردند، یکسان نیستند! خداوند، مجاهدانی را که با مال و جان خود جهاد نمودند، بر قاعدان [ترک‌کنندگان جهاد] برتری مهمّی بخشیده؛ و به هر یک از این دو گروه (به نسبت اعمال نیکشان،) خداوند وعده پاداش نیک داده، و مجاهدان را بر قاعدان، با پاداش عظیمی برتری بخشیده است.

سوره مبارکه النساء (آیه ۹۵)

۱۸ مرداد روز شهادت سردار بی سر شهید  محسن حججی و روز گرامیداشت مدافعین حرم گرامی باد.

حججی فقط ۲۱ سال داشت که ازدواج کرد، ۲۵ ساله بود که پدر شد و ۲۶ سال داشت که مدال افتخار نمایندگی و سخنگوئی شهدای گرانقدر و سرافراز مدافع حرم را به گردن آویخت.

او تجربه طولانی مدیریت و سکانداری خانواده نداشت، ولی بعید است درمعیار و ترازوی فضائل الهی وزن خانواده ای سنگین تر از  خانواده سه نفره‌ای باشد که او سکان دارش بود.

یکسال بیشتر پدر نبود ولی اگر همه پدران عالم بخط شوند و همه فرزندان در صف مقابل تابلوی افتخارات و امتیازات پدران خود را ببینند، بعید است سری بلندتر از سر فرزندان شهیدانی چون محسن حججی، چشم‌ها را بخود خیره کند.

حججی ثابت کرد که با «سردادن» می‌شود سرافرازترین سردار شد.

حججی ثابت کرد که گردن بریده لایق‌ترین گردن برای آویختن با ارزش‌ترین مدال‌های عزت و افتخار با همه معیارهای ارزشی دنیوی و اخروی است.

حججی مفهوم ملکوتی و از جنس معقول «نه محسوس» افضلیت شهید را مصداقی و محسوس به اثبات رسانید. او با عمل خود ثابت کرد که فقط با شهادت  می‌توان بهترین و برترین بود.

حججی به عنوان «نماینده و سخنگوی شهدای مدافع حرم» ثابت کرد که همه این قوم و قبیله شهیدان، از سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تا بی نام و نشان ترین آنها افضلند و بهترین و برترین.درجاتشان متعالی و راهشان مستدام و پر رهرو باد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی مجتبی ذوالنوری

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی