کد خبر : 13423

سخنگوی کمیسیون شوراها:

سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از بحث و بررسی پیرامون طرح اصلاح قانون محدوده حوزه های انتخابیه مجلس در جلسه این کمیسیون خبر داد.


 

روح الله نجابت   در خصوص جلسه عصر دیروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، اظهار کرد: در این جلسه موضوع اصلاح قانون تعیین محدوده حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه سه طرح در این زمینه از سوی نمایندگان ارائه شده بود، افزود: کارگروهی از مدتی پیش تشکیل شد و بحث و بررسی های لازم در خصوص این موضوع انجام داد و در ابتدای جلسه آقای صباغیان به عنوان مسئول کارگروه گزارشی را به اعضای کمیسیون ارائه کردند. بعد از آن نماینده دولت و مرکز پژوهش ها نظرات خود را اعلام کردند. اعضای کمیسیون نیز مطالب خود را در خصوص این طرح ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نهایت مقرر شد ضمن بررسی نهایی این طرح در جلسه آتی، شاخص های تعیین دقیق حوزه های انتخابیه از جمله جمعیت، وسعت، تعداد روستاها و صعب العبور بودن حوزه های انتخابیه مورد دقت و بازنگری قرار گیرد و در یک فرآیند تعاملی با همکاران این مسیر دنبال شود. اقدامات کارشناسی خوبی در این زمینه انجام شده است و ان شاءالله به مرحله ای برسد که کلیات طرح تصویب شده و جزئیات دقیق تری را از آن اعلام کنیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی